Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka

Izdevīgi: šodien akcijas cena!

Parastā cena:
21,48
Ietaupījums:
2,79 (13%)
Cena ar atlaidi*:
18,69
Pirkt
Identifikators:183971
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.07.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Anotācijas    3
  Ievads    6
I:  Klientu attālinātas apkalpošanas sistēmas un tās būtība Latvijas komercbankās    8
1.1.  Klientu attālināto apkalpošanas sistēmu jēdziens un attīstības vēsture Baltijas banku tirgū    8
1.2.  Klientu attālināto apkalpošanas sistēmas Rietumu Bankā    15
1.3.  Nodaļas kas nodrošina attālināto apkalpošanas sistēmu vadīšanu Rietumu Bankā    24
1.4.  Maksājuma dokumentu kustība caur Rietumu Bankas nodaļām    27
II:  Off-line bankings sistēmu būtība, to funkcionalitāte un raksturojums    31
2.1.  Off-line bankinga sistēmu raksturojums    31
2.2.  Off-line bankinga sistēmu funkcionalitāte    32
2.3.  Off-line bankinga sistēmu drošības analīze    35
2.4.  Off-line bankinga sistēmu tarifu analīze    38
2.5.  Reklāmas ietekme off-line sistēmu    40
2.6.  Off-line bankinga sistēmu un kopējais salīdzinošais raksturojums    41
III:  On-line bankinga sistēmu būtība, to funkcionalitāte un raksturojums    42
3.1.  Pieslēgšanas iespējas on-line sistēmām    42
3.2.  Internet banku funkcionalitāte    45
3.3.  Internet banku drošība    52
3.4.  Internet banku un banku pamat tarifu analīze    56
3.5.  Internet bankas tēls Latvijas tirgū    62
3.6.  Internet banku kopējais salīdzinošais raksturojums    64
IV:  Klientu attālinātās apkalpošanas sistēmu ekonomiskais novērtējums    66
4.1.  Attālinātās sistēmu ekonomiskais novērtējums no klienta puses    66
4.2.  Attālinātās sistēmu ekonomiskais novērtējums no bankas puses    75
  Secinājumi un priekšlikumi    79
  Izmantotas literatūras un avotu saraksts    81
  Galvojums    82
Darba fragmentsAizvērt

Šis diplomdarbs tiek veltīts četru Latvijas komercbanku klientu attālinātas apkalpošanas sistēmām . Par pamatu autors ņem Latvijas korporatīvo banku - АS Rietumu Banka, un uz pamata divu pamatsistēmu, kā arī vispopulārākās klientu starpā risinājumu IT jomā - PC-banka un on-line internet banka autors veic saildzinošo analīzi un izdara secinājumus, salīdzinot dotās sistēmas ar citu vadošo Latvijas komercbanku sistēmām. Ka arī šajā diplomdarba ir internet bankas lietotāju skaita saraksts un to attīstība ar attālināto kontu pārvaldīšanas sistēmām ne tikai Latvijā, bet arī autors parāda lielākas Baltijas bankas pēc šiem rādītajiem. Diplomdarba pēdējā nodaļa tiek pētīts tās vai citas bankas izmantošanas izdevīguma jautājums klientam no komisijas maksa un tarifu puses, tiek ņemta vērā maksājuma uzdevuma lielums un valūtēšanas datums. Autors ar pievērš uzmanību vadošo valstu, tādam kā Lielbritānija un ASV, datiem klientu attālinātas apkalpošanas jomā, autors izvērtē klientu attālinātas apkalpošanas sistēmu attīstības tempus. Ka arī šajā diplomdarba ir izdevumu ekonomiskā analīze klientu attālinātas apkalpošanas sistēmu uz AS Rietumu bankas datu pamata.
Modernajā pasaulē arvien vairāk pieaug elektronisko norēķinu loma, samazinoties nepieciešamībai pēc skaidrās naudas. Pašlaik gandrīz visās attīstītajās valstīs cilvēks var ērti dzīvot izmantojot tikai savu norēķinu karti, bet, kas jādara, ja ir nepieciešams veikt kādu steidzīgu maksājumu vai papildināt to pašu karti no norēķinu konta? Protams, cilvēks var palūgt savus draugus vai radus pārskaitīt naudu, vai pat sazvanīt banku un dot rīkojumu maksājuma uzdevumam mutiski. Taču tie ir tikai vienreizēji risinājumi – kas jādara, ja cilvēkam, atrodoties komandējumā, jākoordinē sava uzņēmuma darbs? Lai atrisinātu šo problēmu, bankas piedāvāja jaunu pakalpojumu – elektronisko, jeb attālināto konta pārvaldīšanu.
Diplomdarba mērķis ir, pamatojoties uz attālinātās klientu apkalpošanas sistēmu funkcionēšanu, izanalizēt esošās attālinātās klientu apkalpošanas sistēmas Latvijas bankās izstrādāšanu un izstrādāt priekšlikumus AS Rietumu bankai, lai paaugstinātu konkurētspēju Latvijas tirgū kā arī Eiropas Savienības tirgos.
Sakarā ar noradīto mērķi diplomdarbā tiek risināti sekojosie uzdevumi:
Noteikt vadošo valsti Baltijas reģiona pēc internet banku lietotāju skaita;
Noteikt vadošo banku sarakstu pēc internet banku lietotāju skaita katrā Baltijas valstī;
Izanalizēt visas attālinātas konta pārvaldīšanas sistēmas ko sniedz AS Rietumu Banka;
Noteikt vispopulārākās klientu vidē un visattīstītākās attālinātās kontu pārvaldīšanas sistēmas un izpētīt tos, no sekojošām pusēm:
Sistēmu funkcionalitāte;
Sistēmu drošība;
Sistēmu tarifu analīze;
Izpētīt banku komisijas maksas, un no privāta un korporatīva klienta puses atrast to vajadzībām pašu izdevīgo banku.
Izvērtēt attālinātās kontu pārvaldīšanas sistēmu atdevi bankai;
Diplomdarba pirmā nodaļa tiek veltīta kopējam pētījumam par internet bankas lietotāju skaita noteikšanai gan Latvijas vadošajās bankās, gan Baltijas reģiona. Nodaļas beigās tiek izskatīti visas klientu attālinātās apkalpošanas sistēma, kuras sniedz viena no vadošajām bankām Latvijā AS Rietumu banka kā arī ir dati par klientu attilinātas apkalpošanas sistēmu un informācijas nodaļas struktūru un maksājuma uzdevumu kustību bankā.
Otrajā un trešajā nodaļā autors apraksta divas vispopulārākās klientu starpā attālinātas kontu pārvaldīšanas sistēmas, četru Latvijas vadošo komercbanku gan pēc aktīvu apjuma, gan pēc internet bankas lietotāju skaita apjoma, PC –banka – off –line banka un on – line banka – internet banka.
Abi šie piedāvājumi tiek pētīti no sekojošām pusēm:
Pieslēgšanas sistēmai;
Sistēmu funkcionalitāte;
Sistēmu drošība;
Sistēmu tarifi;
Reklāmas ietekme;
Utt
Kā arī trešās nodaļas beigas tiek apskatīts komisijas maksu četru Latvijas lielāku banku salīdzinošais raksturojums un kā pamatā ceturtajā nodaļa autors veic pētījumu;
Ceturtā nodaļa tiek veltīta attālināto kontu pārvaldīšanas sistēmu izmantošanas ekonomiskajai analīzei gan no klienta puses, gan no bankas puses. Autors veic pētījumu un par pētījuma objektu tiek ņemti divi klienti – privātpersona un korporatīvais klients kā arī divas pārskaitāmas summas, lai atrastu pasu izdevīgo banku abu klientu finanšu vajadzībām ar attālinātās kontu pārvaldīšanas sistēmu izmantošanu. Tālāk nodaļā tiek izskatīts jautājums par attālināto konta pārvaldīšanas sistēmu izmantošanu tieši no banku puses;
Diplomdarbā tiek pielietotas salīdzinošās analīzes un ekonomiskas grupēšanas metodes.1. Klientu attālinātas apkalpošanas sistēmas un tās būtība Latvijas komercbankās

1.1. Klientu attālināto apkalpošanas sistēmu jēdziens un attīstības vēsture Latvijas banku tirgū

Ikdienas dzīves temps ir pieaudzis līdz tādai pakāpei, ka pat vecie labie naudas ceļi ir kļuvuši neērti un neizdevīgi. Iet uz banku, lai veiktu dažādus pārskaitījumus ir apgrūtinoši un cilvēki labprātāk to darītu sev izdevīgos brīžos un vietās.
Elektroniskā komercija pasaulē sākās 1994.gadā, kad tika pieņemts pirmais pasūtījums caur interneta tīklu un jau 1994.gada beigās dažas Amerikas firmas sāka piedāvāt norēķinus internetā ar starptautiskajām kredītkartēm.
Elektroniskās komercijas pirmsākumos nekādi specifiski apmaksas darījumu veidi neeksistēja un paši darījumi caur internetu tika uzskatīti par parastu pasūtījuma darījumu paveidu.
Arī Latvijā jau ilgāku laiku daudzas bankas saviem klientiem piedāvā iespēju saņemt plašu bankas pakalpojumu klāstu internetā ar internet bankas palīdzību – speciālu sazināšanās kanālu ar banku caur internetu.
Pirmā kredītkartes pieņemšana interneta tīklā Latvijā notika 1999.gadā – tā bija Rīgas Komercbankas (šobrīd NORD/LB banka) starptautiskā maksājumu karte, bet maksājumu karšu pieņemšanu un autorizāciju nodrošināja procesinga centra Bankserviss.
Atrodoties jebkurā zemeslodes punktā, viņi var pārbaudīt sava konta stāvokli un dot Bankai norādījumus par veicamajām finansu operācijām un tam tiek pielietoti dažādi risinājumi (internet banka, PC-banka, Phone banka u.t.t.) bet mērķis tiem visiem ir viens – pārvaldīt savus finanses, un strādāt ar banku neapmeklējot to.
1998. gadā Latvijas tirgū parādījās pirmā Internet banka - Hanza.net, un to sāka piedāvāt AS Hansabanka. Sākotnēji klients varēja tikai saņemt informāciju par savu kontu, veikt vietējos un starptautiskos maksājumus un periodiskos pārskaitījumus, izmantojot pasaules datortīklu. Tomēr pieprasījums pēc tādiem pakalpojumiem audzis un internet bankas ka arī citi risinājumi attālināto kontu pārvaldīšanas jomā paplašināja gan savu funkcionalitāti, gan iespējas pieslēgties tiem. Kā arī ir pieaudzis lietotāju skaits kuri sāka izmantot šos pakalpojumus. AS Hansabankas internet bankas Hanza.net lietotāju pieaugumu sākot no 2000. gada līdz 2004. gada beigām ir palielinājies 17,5 reizes un ir apskatāms attēlā 1.1.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −42,00 €
Materiālu komplekts Nr. 1111710
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Klientu attālinātās apkalpošanas sistēmu analīze un attīstības iespējas”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/183971

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties