Šī pieeja tiek izmantota, lai samazinātu atkritumus vienā no ražošanas līnijām (sk.1.4.att.). Šī līnija ir nepārtraukts process ar aprīkojumu, kas paredzēts, lai darbību veiktu bez apstājas režīmā (non-stop). Six Sigma izpaužas daudzos uzņēmumos kā jauna biznesa stratēģija. Tā ir vērsta uz procesu uzlabošanu, izmantojot metodoloģiju un novēršot atšķirības.
Kanban- sistēmas tieši laikā (JIT) sistēmas elements. Tas ir japāņu vārds, kas nozīmē – redzama zīme vai karte. Kanban sistēmas priekšrocības ir tās, ka tā spēj kontrolēt ražošanu.
Citas sistēmas priekšrocības ir tās, ka tas samazināja papīra darbu, samazinās slogs uzņēmējiem. Tomēr tā tiek uzskatīta par informācijas sistēmu, jo tā satur informāciju par precēm, numuru, atrašanās vietu u.c. informāciju.
Kaizen – ir japāņu vārds, kas nozīmē mainīties uz labo pusi vai pastāvīgu uzlabošana. Galvenais mērķis ir vienlaicīga izcilības sasniegšana kvalitātes, izmaksu un piegādes jomā, lai apmierinātu klientus un atbalstītu uzņēmējdarbību. Tā ir nepārtrauktu uzlabojumu filozofija, tā ir cēlusies no Toyota uzņēmuma, kurš sāka to izmantot, lai apmācītu savus piegādātājus jau kopš 1970.gada, tomēr tā nekļuva populāra līdz pat 1990.gadam. Līdz 1990.gadam literatūrām neparādās nekādas ziņas par šo taupīgās vadīšanas metodi. Kaizen sastāv no diviem vārdiem „kai” – pārmaiņas, „zen” – labāks, tātad - labākas pārmaiņas. Kaizen ir cenšanās pakāpeniski pilnveidot situāciju, kas māca, ka ikkatra dzīves puse ir nepārtraukti jāpilnveido, un ir vērsta uz zudumu samazināšanu visās uzņēmuma darbības jomās. Kaizen metodei ir pieci galvenie pamatnosacījumi- darbs komandā, personālā disciplīna, augsta motivācija, kvalitātes pulciņi, ierosinājumi pilnveidošanai.
…