Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:541795
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Viens no tirgus ekonomikas pamatprincipiem ir plānot un organizēt uzņēmējdarbību tā, lai nodrošinātu uzņēmumam peļņu ilgstošā laika periodā. Galvenais uzņēmēja uzdevums ir koncentrēt savu uzmanību uz to, lai saprastu, ko domā un kā rīkojas cilvēks pircēja lomā, kā arī vienlaicīgi pētīt pircēja vajadzības un motīvus, izvēloties konkrēto preci vai pakalpojumu. Mūsdienu tirgus ekonomikas lielās konkurences apstākļos preces noiets nav iedomājams bez tirgus izpētes un pircēju rīcības izzināšanas, tāpēc liela nozīme šajā procesā ir mārketingam. Lai izprastu tā būtību, vajadzētu iepazīties ar mārketinga vēsturi, mārketinga uzdevumiem un mārketinga pamatelementiem.
Laikā, kad radās pirmie tirgi, nepastāvēja nopietna konkurence un izpratne par tirdzniecības principiem, taču līdz ar ražošanas attīstību sākās jauns posms, ko nosauca par ražošanas ēru. Tika radītas daudzas līdz tam nezināmas preces, palielinājās tirgus piedāvājums, taču to sagrāva Pirmais un Otrais pasaules karš. Tas bija laiks, kad preču piedāvājums bija ierobežots un cilvēki pirka visu, kas bija pieejams. Šo periodu sauca par pārdošanas ēru. Taču, sākoties 20. gs, ražošanā ļoti strauji tika ieviesti zinātnes un tehnikas sasniegumi. Parādījās arvien jauni uzņēmumi, kvalitatīvākas preces, veidojās piesātināts tirgus un liela konkurence. Lai pasargātu savu firmu no bankrota, uzņēmējam nācās atrast jaunu pieeju, kā ieinteresēt pircēju. Šo periodu sauc par mārketinga ēru.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties