Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:462676
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Slēpošana ir viens no populārākajiem ziemas sporta veidiem. Tās aizsākumi meklējami Skandināvijā. Norvēģijā, Zviedrijā slēpošanas sports ir iedzīvotāju neatņemama ikdienas sastāvdaļa – uz slēpēm drosmīgi stājas pat bērni, kuri nesen iemācījušies staigāt, gan cienījama vecuma sirmgalvji. Tā kā Latvijā nav augstu kalnu slēpot nav tik aizraujoši ka citās valstīs, kur ir augstas nogāzes.
Modernā slēpošana radās Tēlemarkas novadā Norvēģijā pirms pārsimts gadu, kaut arī vēl senākas liecības vēsta, ka jau pirms četriem tūkstošiem gadu norvēģi par pārvietošanās līdzekli izmantojuši slēpes. Seno skandināvu mitoloģijā bieži minēts slēpošanas dievs Ulls (Ull) un Skāde (Skade) – slēpošanas un medību dieviete.
19. Gadsimta 70., 80. Gados Tēlemarkā slēpošanu sāka formēt kā sporta veidu. Sondres Nūrhaims (Sondre Norheim) bija pirmais, kas sāka lietot slēpju stiprinājumus. Tas pavēra iespējas droši veikt lēcienus un pagriezienus. Šis vīrs arī izveidoja tā saucamo Tēlemarkas slēpi, kas ir prototips visām mūsdienās ražotajām slēpēm. Sondres Nūrhaims apvienoja distanču slēpošanu ar lēcieniem un slaloma nobraucienu. Vārds “slaloms” ir cēlies no norvēģu valodas: “sla” – nogāze vai gluda virsma, “lam” – lejup pa nogāzi.
Slēpošana ir gan sacensību sporta veids, gan veselības sports daudziem entuziastiem visā pasaulē. Jaunāks sporta veids ir snovbords, ko īpaši iecienījusi jaunatne, Latgalē ne īpaši populārs, bet galvaspilsētā ļoti iecienīts. Sniega dēlim ir nepieciešams kalns, lai izdarītu nobraucienus, lēcienus un citus akrobātiskus paņēmienus, bet slēpot var arī pa paša izvēlētu apvidu ar dažādu zemes reljefu.
Snovbords ir iedalīts trijās lielās kategorijās: Slaloms, Snovbordkross un Frīstails. Katrai no disciplīnām vajag piemērotu tehniku un katrā kategorijā vajag dažāda cietuma zābakus. Cietie zābaki, līdzīgi kalnu slēpošanas zābakiem, ir domātie liela leņķa pagriezieniem, un stāvām nogāzēm. Mīkstie zābaki, kuriem ir elastīgāka iesējuma sistēma, ir domāti lielākai kustībai un labiem manevriem, kur absolūta precizitāte nav nepieciešama. Lielākā daļa braucēju izmanto mīkstos zābakus.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1182170
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties