Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:925400
 
Vērtējums:
Publicēts: 15.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
1.  Starptautiskās tirdzniecības jēdziens    3
2.  Starptautiskās tirdzniecības tiesību attīstība    5
3.  Tirdzniecības paražu tiesības    6
4.  Lex mercatoria izmantošana    7
5.  Starptautiskie tirdzniecības darījumi un INCOTERM    9
6.  Starptautisko tirdzniecības tiesību kodifikācija    10
7.  Starptautisko tirdzniecības tiesību unifikācija    11
  Nobeigums    15
  Izmantotā literatūra    16
Darba fragmentsAizvērt

Tā kā starptautiskās tirdzniecības tiesības nepārprotami regulē tiesību sfēru starptautiskajā tirdzniecībā, būtu lietderīgi vispirms iepazīties ar jēdzienu „starptautiskā tirdzniecība”.
Viena no definīcijām ir - Starptautiskā tirdzniecība ir saiknes forma starp dažādu valstu preču ražotājiem, kas rodas, balstoties uz starptautisko darba sadali, un ataino to savstarpējo ekonomisko atkarību. Literatūrā bieži vien tiek dota sekojoša definīcija: „starptautiskā tirdzniecība ir pirkšanas un pārdošanas process, ko īsteno pircēji, pārdevēji un starpnieki dažādās valstīs.”.
Starptautiskā tirdzniecība ir savstarpēja preču apmaiņa par maksu starp visām pasaules valstīm. Tomēr jēdziens „starptautiskā tirdzniecība” tiek izmantots arī daudz šaurākā nozīmē: piemēram, attīstīto valstu savstarpēja preču apmaiņa, jebkura kontinenta valstu savstarpēja preču apmaiņa. Starptautiskā tirdzniecība iekļauj preču eksportu un importu, attiecību starp kurām sauc par tirdzniecības bilanci.
Ar starptautisko tirdzniecību saprot apmaksājamu kopējo tirdzniecības apgrozījumu starp valstīm. Starptautiskā tirdzniecība rodas tad, kad kāda valsts tirgojas ar citām valstīm rodoties apmaksājamam eksportam un apmaksājamam importam.
Vispirms - tirdzniecības tiesību jēdziena skaidrojumam salīdzinājums ar tirdzniecības tiesībām:
Ja „tirdzniecības tiesības ir tiesisko normu kopība, kura regulē tās tiesiskās attiecības, kas rodas sakarā ar tirdzniecību.” un „tirdzniecības tiesības ir speciālas privāttiesības par tirdzniecību, t.i., to privāttiesisko normu kopība, kuras attiecas uz tirdzniecību vai uz to tautsaimniecības darbības nozari, kuru likums atzīst par tirdzniecību.” , tad
Starptautiskās tirdzniecības tiesības – vispārējo un speciālo civiltiesisko normu kopums, kas regulē īpašumtiesības un ar tām saistītās personīgās neīpašumtiesības starp personām, kas īsteno uzņēmējdarbību vai ar to līdzdalību, kas balstās uz gribas autonomiju un tās dalībnieku īpašuma patstāvīgumu. Starptautiskās tirdzniecības darbība ir jāietver normatīvajos aktos, lai tajā nevaldītu haoss, lai varētu veikt kontroli pār starptautisko darījumu pušu rīcībām.
Starptautiskās tirdzniecības (komerc-) tiesības ir starptautisko tiesību vispārpieņemto principu un normu, starptautisko (daudzpusējo un divpusējo) līgumu (vienošanos, konvenciju), starptautisko tirdzniecības paražu (paradumu) un tipveida līgumu (jaunais lex mercatoria) kopums, kas regulē tirdzniecības (komerc-) attiecības, kas radušās starptautiskās apmaiņas rezultātā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties