Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
8,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:617389
 
Vērtējums:
Publicēts: 02.06.2022.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 16 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
2021. - 2025. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Darbā lietoto saīsinājumu, simbolu skaidrojumi    6
  Ievads    7
1.  Pētījumā izmantotās kvalitatīvās pētījumu metodes    9
1.1.  Sociālās rīcības teorija (SRT)    9
1.2.  Sociālās pasaules tipizācija    9
1.  Personas ar funkcionāliem traucējumiem    11
1.1.  Deinstitucionalizācijas projekts    12
1.2.  Ģimenēs dzīvojoši bērni ar funkcionāliem traucējumiem Zemgalē    14
2.  Individuālais atbalsta plāns bērniem ar FT    19
4.  Projekts “Atver sirdi Zemgalē”: atbalsta pasākumi ģimenēs dzīvojošiem bērniem ar funkcionāliem traucējumiem metodoloģija    30
5.  Projekts “Atver sirdi Zemgalē”: atbalsta pasākumi ģimenēs dzīvojošiem bērniem ar funkcionāliem traucējumiem rezultātu analīze    33
  Secinājumi un priekšlikumi    36
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    38
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Secinājumi:
1. Pētījuma uzdevumi tika izpildīti, izpētot un analizējot Deinstitucionalizācijas projektu un plānotos atbalsta pasākumus bērniem ar FT, kuri dzīvo ģimenēs Zemgales reģionā.
2. Deinstitucionalizācijas projekts ir paredzēts, lai lielie institucionālās aprūpes centri tiktu aizstāti ar sabiedrībā balstītiem sociālajiem pakalpojumiem un ģimeniskai videi pietuvinātiem pakalpojumiem. Projektu visās pašvaldībās pilnībā jārealizē līdz 2023. gadam, sekojot līdzi noteiktam izpildes plānam.
3. Deinstitucionalizācijas projekta mērķis ir izveidot atbalsta programmu, kuras ietvaros bērniem ar funkcionāliem traucējumiem palīdzētu integrēties vidē, sniedzot palīdzību ar dažādiem pakalpojumiem, atbilstoši katra bērna vajadzībām.
4. Galvenā darbība, lai ieviestu Deinstitucionalizācijas projektu ir individuālā atbalsta plāna izveide un pilnveidošana, kur projekta ietvaros tiks veikta plāna izveide 356 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.
5. Visas bērnu vajadzības tiks iedalītas lielās grupās – sociālais darbs, sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumi, psihosociālais atbalsts, sociālā un medicīniskā rehabilitācija, tehniskie palīglīdzekļi, pamatojoties uz ko tiks veidots individuāls vajadzību plāns un atbalsta programma katram bērnam.
6. Nepieciešams pārskatīt individuālo atbalsta plānu sastādīšanai nepieciešamos resursus un optimizēt izvērtēšanu skaitu.
7. Izstrādātājiem individuālajiem atbalsta plāniem nav reāla pielietojuma, dokumentācijas sastādīšana ir laikietilpīgs process ar lielu resursu ieguldījumu, kuru rezultātā neizmanto bērna attīstības veicināšanai;
8. Lai identificētu nepieciešamos rehabilitācijas un ārstniecības pakalpojumus, projekta ietvaros pieaicinātie speciālisti neveic bērnu izvērtējamu klātienē, bet balstās uz ārstniecības iestāžu izrakstiem un ģimenes pārstāvju komentāriem;
9. Projekta dalībniekiem nav pietiekami izskaidrota informācija par projekta “Atver sirdi Zemgalē” pakalpojumu klāstu un norises gaitu.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1392249
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties