Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Politisko režīmu maiņas Latvijā no 1918.-1941.gadam

     Novērtēts!

    Referāts9 Politika

2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:465775
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Satura rādītājs    2
2.  Ievads    3
3.  Politiskie režīmi    4
4.  Latvijas Republika no 1918. gada līdz 1934. gadam    5
5.  Latvija no 1934. gada līdz 1940. gadam. Kārļa Ulmaņa autoritārais režīms    7
6.  Padomju Krievijas okupācija, jeb totalitārais režīms Latvijā 1940. – 1941. gads    10
7.  Nobeigums    12
8.  Izmantotās literatūras saraksts    13
Darba fragmentsAizvērt

Politisko režīmu maiņa ir process, kas būtiski izmaina attiecības starp valsti un pilsonisko sabiedrību. Latvijas vēsture ir bagāta ar politisko režīmu maiņām, kas ir bijis atkarīgs no dažādām okupācijām un dažādām valdībām. Latvijas iedzīvotāji ir gājuši cauri visādiem notikumiem un to sekām, ko ir izraisījusi politiskā režīma maiņa.
Es savā referātā apskatīšu laika posmu no 1918. gada līdz 1941. gadam, jo šo 23 gadu laikā Latvijas teritorijā ir pastāvējuši visi trīs tradicionālie politiskie režīmi – demokrātija, autoritārisms un totalitārisms.
Gribētu nedaudz atsaukt atmiņā Latvijas vēstures gaitas 20. gs., kurā visspilgtāk atklājas politisko režīmu maiņas Latvijā. Jau sākot ar 1900. gadu līdz pat 1918. gadam Latvijas teritorija atradās Krievijas impērijas sastāvā, un tajā laikā tur pastāvēja autoritārais režīms. Mainoties notikumiem, Vācijai okupējot visu Baltiju, un nonākot pie šādas izdevības Jānis Čakste 1918. gada 17. novembrī izveido Tautas Padomi un jau nākamajā dienā 1918. gada 18. novembrī tiek proklamēta Latvijas Republika. Laikā no 1918. gada līdz 1934. gadam pastāvēja demokrātiskais režīms, bet valdības nestabilitātes un daudz dažādu citu iemeslu dēļ, demokrātisko režīmu nomaina autoritārais režīms, kurš aizsākās ar 1934. gada 5.maija Kārļa Ulmaņa izdarīto valsts apvērsumu. Bet jau 1940. gadā Latvijas teritoriju okupēja Padomju Krievija, un Latvijas teritorijā aizsākās totalitārais režīms. Padomju totalitāro režīmu tajā pašā gadā nomainīja Vācu totalitārais režīms, kurš iestājās Vācijai okupējot Latvijas teritoriju. Vācu okupācija ilga līdz 1945. gadam, kad Latvijas teritoriju jau atkal okupēja Padomju Krievija. Latvijas teritorijā atkal stājās spēkā padomju totalitārais režīms, kurš ilga veselus 45 gadus. 1991. gada 21. augustā gada Latvija tika atzīta par neatkarīgu valsti, un līdz ar to līdz pat mūsdienām Latvijas Republikas teritorijā valda demokrātisks režīms.
Šajā īsajā apskatā varēja redzēt cik daudzveidīgs ir bijis Latvijas vēstures ritums politisko režīmu maiņas ziņā. Un katrā no šīm reizēm mainījās cilvēku ikdiena, mainījās valsts un pilsoniskās sabiedrības attiecību maiņas, mainījās pastāvošās ideoloģijas. Grūti iedomāties cik grūti katru reizi cilvēkiem ir bijis piemēroties šīm režīmu maiņām, un to radītajām sekām. Tādēļ es arī vēlējos šo referātu rakstīt, lai skaidrāk izprastu kā izpaudās katrs politiskais režīms Latvijā. Un tieši tādēļ es vēlos aprakstīt minēto laika posmu, jo tur 23 gadu laikā pastāvēja visi trīs politiskie režīmi viens pēc otra.
POLITISKIE REŽĪMI.
Lai sāktu runāt par politisko režīmu maiņu Latvijā, ir jāsāk ar jēdziena „politiskais režīms apskati’’. Jēdziens ,,politiskais režīms” tiek izmantots, lai raksturotu faktiskās attiecības starp politiskās sistēmas dažādām struktūrām.1 Un galvenās struktūras, kas tiek raksturotas attiecībā uz politiskajiem režīmiem ir valsts un pilsoniskā sabiedrība, un attiecības starp tām.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1130159
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties