Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:745447
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.03.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.1.  IETURĒJUMI, KAS IZRIET NO DARBA DEVĒJA ATPRASĪJUMA TIESĪBĀM    5
1.2.  IETURĒJUMI, LAI ATLĪDZINĀTU DARBA DEVĒJAM RADUŠOS ZAUDĒJUMUS    7
1.3.  IETURĒJUMI, KAS TIEK VEIKTI UZ TIESU IZPILDĪTĀJA RĪKOJUMA PAMATA    8
2.  IETURĒJUMI NO DARBA SAMAKSAS - IEROBEŽOJUMI    9
3.  PARĀDU PIEDZIŅA 2014. GADĀ: IZMAIŅAS UN JAUNĀ KĀRTĪBA    11
  SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI    13
  IZMANTOTO AVOTU UN LITERATŪRAS SARAKSTS    15
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Izstrādājot referātu „Ieturējumi no darba samaksas un to ierobežojumi”, darba autore nonāca pie sekojošiem secinājumiem:
Darba devēja tiesības veikt ieturējumus uzskatāmas par izņēmumu no vispārējās kārtības – darba devēja pienākuma maksāt un darbinieka tiesībām saņemt atlīdzību par veikto darbu. Tāpēc likumā tiek stingri reglamentēti gadījumi, kad ir pieļaujams veikt ieturējumus, kādā kārtībā, kā arī pieļaujamais maksimālais ieturējumu apmērs.
Ieturējumi ir viens no zaudējumu atlīdzināšanas veidiem. Darbinieks darba devējam nodarītos zaudējumus atmaksā labprātīgi vai ļauj ieturēt no ienākumiem, vai darba devējs tos piedzen, ceļot prasību tiesā.
Ja ieturējumi veicami pēc darba devēja iniciatīvas, tie ir jāizdara vai nu izdodot attiecīgu rakstveida rīkojumu (ja ieturējumi izriet no darba devēja atprasījuma tiesībām) vai arī saņemot darbinieka rakstveida piekrišanu (ja ieturējumi veicami, lai atlīdzinātu darba devējam nodarītos zaudējumus). Ja darbinieks nepiekrīt ieturējumu veikšanas pamatam vai aprēķinam, darba devējs ieturējumus veikt nedrīkst un summas piedzenamas, ceļot prasību tiesā.
Maksimālo pieļaujamo ieturējumu apmēru nosaka Darba likums un Civilprocesa likums. Jāņem vērā, ka maksimālais pieļaujamais ieturējumu apmērs atšķiras, ja ieturējumus veic darba devējs pēc savas iniciatīvas, vai arī saskaņā ar tiesu izpildītāja rīkojumu. Darba devējam pēc savas iniciatīvas ir tiesības veikt ieturējumus ne vairāk kā 20 procentu apmērā no darbiniekam izmaksājamās mēneša darba samaksas, taču jebkurā gadījumā saglabājot minimālo darba algu. Savukārt, ja ieturējumi tiek veikti, pamatojoties uz tiesu izpildītāja rīkojumu, darba devējam pienākums saglabāt minimālo darba algu nav saistošs – saskaņā ar Civilprocesa likumu ieturējumus var veikt līdz 50 procentiem no darba samaksas, atsevišķos gadījumos – pat tādā apmērā, ka darbiniekam tiek saglabāta darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi tikai 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties