Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:539629
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.07.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 19 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
2011. - 2015. g.
2016. - 2020. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Rezumējums    2
  Abstract    3
  Ievads    4
  Miega kvalitāte    6
  Digitālo mediju lietošanas paradumi jauniešu vidū    10
  Miega kvalitātes izmaiņas digitālo mediju ietekmē    13
  Nobeigums    17
  Izmantotās literatūras saraksts    19
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
Kopumā kursa darba mērķis - analizēt esošo zinātnisko informāciju un noskaidrot, vai un kādu ietekmi digitālo mediju lietošana ikdienā atstāj uz miega kvalitāti jauniešu vidū – tika sasniegts. Analizējot pieejamo informāciju – zinātniskos pētījumus un statistikas datus – tika iegūti nozīmīgi secinājumi par miega kvalitātes izmaiņām digitālo mediju ietekmē jauniešu vecuma grupā, kurus iespējams tālāk izmantot katra indivīda personīgās miega kvalitātes uzlabošanā.
Digitālie mediji viennozīmīgi spēj izmainīt indivīda miega kvalitāti. Gandrīz visos gadījumos šī ietekme uz miega kvalitāti ir negatīva – tiek samazināts kopējais miegā pavadītais laiks, tiek aizkavēts gulētiešanas un reālais aizmigšanas laiks, kā arī tiek izraisīta pamošanās nakts vidū. Jauniešus šī ietekme skar visvairāk, jo viņi ir visaktīvākā vecuma grupa digitālo mediju lietošanas ziņā.
Netiešā digitālo mediju ietekme pārsvarā ir fizisku sāpju un psiholoģiskas trauksmes veidā – digitālo mediju lietošanas īpatnības var izraisīt hroniskas sāpes muguras un kakla muskuļu rajonā, sausās acs sindromu, kas var traucēt aizmigšanu. Digitālie mediji, it īpaši sociālie mediji, jauniešiem rada psiholoģisku trauksmi un uzbudinājumu, kā rezultātā var rasties vai nu problēmas aizmigt vai vēlme mazināt trauksmi, pastiprināti lietojot digitālās ierīces. Lai mazinātu fizisko sāpju ietekmi uz miega kvalitāti, būtu jāierobežo digitālo mediju lietošanas laiks iespēju robežās, kā arī jāpievērš uzmanība savam fiziskajam veselības stāvoklim – jāpiefiksē un jāārstē iespējami muskuļu krampji un sāpes, jāievēro atslodzes brīži. Šajā kontekstā varētu pētīt iestarpinātu fizisku aktivitāšu – muskuļu staipīšanās un iesildīšanas vingrinājumi ik pēc noteikta laika, kas pavadīts pie digitālajām ierīcēm – ietekmi uz indivīda fizisko labsajūtu un veselību.
Digitālo mediju spēcīgo ietekmi lielā mērā nosaka indivīda pakļaušana tiešai gaismai, kas tiek raidīta no ekrāna acīs. Šī gaisma miega kvalitāti var ietekmēt netieši, radot jau minētās acu sāpes un hronisku acu sausumu, kā arī tiešā veidā, kavējot melatonīna sintēzi ķermenī. Indivīda ķermenis šajā ziņā ir visjutīgākais pret zilo LED gaismu, kas ieskicē ideju nākotnes pētījumiem par šīs gaismas ierobežošanu un šīs ierobežošanas efektu uz indivīda miega kvalitāti. Būtu arī jāpēta digitālo ierīču ietekmes atšķirības, izmainot ierīces ekrāna apgaismojuma uzstādījumus.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties