Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:402469
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.08.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Pētījumi    3
  Tiešie efekti    4
  Nosacījuma efekti    5
  Kumulatīvie efekti    6
  Kognitīvi-transakcionālie efekti    7
  Tehnoloģiskā attīstība    8
  Nobeigums    9
  Izmantotā literatūra    10
Darba fragmentsAizvērt

Mediju tehnoloģijas nemitīgi mainās un attīstās. Pēdējo 100 gadu laikā cilvēce ir pieredzējusi radio, televīzijas ieviešanu, kas ir neatgriezeniski ietekmējusi cilvēku attieksmi pret drukātajiem medijiem. Šodien izveidotie sakaru tīkli ļauj jebkāda mēroga un nozīmes informāciju vienā acumirklī nogādāt jebkurā pasaules punktā. Ja pirms kāda laika tieši TV kabeļtīkli ļāva cilvēkiem savās mājās vērot daudzus gan vietējos, gan ārzemju TV kanālus, tad šodien satelīta šķīvji un interneta tīkls šo pieejamo TV kanālu skaitu padara teju vai bezgalīgu. Videomagnetofons un TV tālvadības pults nu ļauj skatītājam pašam kontrolēt ko, kur un kad viņš vēlas skatīties. Un pie apvāršņa esošā digitālā televīzija un nemitīgi augošais interneta tīkls sola izmainīt mums pierasto mediju izskatu un veidu, kā tie darbojas.

Pētījumi
Dedzīga katras jaunas masu komunikācijas tehnoloģijas apguve ir stimulējusi divus galvenos pētniecības virzienus. Pirmais no tiem ir izstumšanas efekts. Šie pētījumi apskata to, vai jauno tehnoloģiju apguve un izmantošana izstumj vai arī aizvieto gan ar medijiem saistītās darbības, gan arī citas nodarbes. Piemēram, agrīnie pētījumi par TV ietekmi uz bērnu fokusējās uz to, vai televīzija aizvieto lasīšanu, kura tika uzskatīta par izglītojošāku un labvēlīgāku laika kavēkli (Šramms, 1961). Daži agrīnie kabeļtelevīzijas ietekmes pētījumi fokusējās arī uz to, vai kabeļtelevīzijas skatīšanās izstumj vietējo raidorganizāciju TV kanālu skatīšanos. Lai gan šādos pētījumos bija arī tieši ekonomiska ieinteresētība, pētnieki atzina, ka aizvien lielāka kabeļtelevīzijas skatīšanās var radīt uzmanības novēršanu no vietēja mēroga informācijas un ziņām (Hills, Dvaijers, 1981). Tāpat pētījumi ik pa laikam izvirza apgalvojumu par Internetu, ka šī medija lietošana samazina sociālo interakciju un ka tas var novest pie individuālās izolācijas no sabiedrības (Krauts, 1998).…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties