Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:403095
 
Vērtējums:
Publicēts: 02.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  STARPTAUTISKĀ STRĪDA JĒDZIENS    3
2.  STRĪDU RISINĀŠANAS TIESĪBU AVOTI    5
3.  STARPTAUTISKO STRĪDU VEIDI    7
4.  STARPTAUTISKO STRĪDU MIERMĪLĪGAS NOREGULĒŠANAS IESPĒJAS    8
4.1.  Pārrunas    8
4.2.  Labie pakalpojumi    9
4.3.  Starpniecība    9
4.4.  Faktu konstatācija    9
4.5.  Samierināšanās    10
4.6.  Mediācija    10
  IZMANTOTIE AVOTI    13
Darba fragmentsAizvērt

Starptautisko strīdu izšķiršanas tiesības ir starptautisko tiesību nozare, kuras tiesību normas nosaka kārtību, kādā starptautisko tiesību subjekti mierīgā ceļā atrisina savstarpējos strīdus. /I.Lukašuks/
Nozares nozīmību nosaka tas, ka lai starptautiski tiesiskā kārtība varētu veiksmīgi funkcionēt ir jāparedz arī iespējamo strīdu noregulēšanas kārtība. Starptautiskās tiesībās šai noregulēšanas kārtībai, līdzīgi kā citās tiesībās arī ir nepieciešama tiesiska kārtība kā to veikt.
Kā īpatnību jāpiemin, tas, ka nozares piedāvātie strīdu atrisināšanas līdzekļi var diezgan būtiski iespaidot valstu suverenitāti. Taču visa nozare ir vērsta uz to, lai valstis strīdus atrisinātu savstarpējas saskaņas ceļā. Un pat tiesāšanās un starptautisko organizāciju iesaistīšana ir vērsta uz to lai valstis pašas spētu vienoties par strīda atrisināšanu.
Kas tad ir starptautisks strīds?
Tā pamatā ir vesela virkne ekonomisku, politisku, sociālu, ideoloģisku, militāro, tiesisku faktoru. Principā tas ir specifisks politiski – tiesisks stāvoklis, kas radies starp diviem vai vairākiem starptautisko tiesību subjektiem un atspoguļo to pretrunas, kas attiecas uz šo stāvokli.
Starptautiskas konfliktsituācijas ir pieņemts iedalīt strīdos un situācijās.
Strīdi ir stāvokļi, kuros puses izsaka pretenzijas, un tām ir domstarpības par vienu un to pašu un konkrētu objektu.
Situācijas ir stāvokļi, kuros puses nav viens un konkrēts nesaskaņu objekts, taču tā vai citādi ir radusies saspringta iesaistīto pušu attiecību situācija.
Pie tam vēl var iedalīt gan strīdus, gan situācijas tādos, kas var izraisīt starptautiskā miera un drošības apdraudējumu un tādos kas to nevar izdarīt. Neskatoties uz situācijas raksturu tos vienmēr ir jācenšas risināt mierīgā ceļā tādējādi veicinot starptautisko sadarbību un draudzības attiecības starp valstīm.
Detalizētāks tiesiskais regulējums ir attiecībā uz strīdiem, kas ir izcelti gan Apvienoto Nāciju Organizācijas statūtos, gan Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskās Tiesas statūtos. Gan Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā Asambleja, gan Drošības padome, kā arī Starptautiskā Tiesa var izskatīt uz sniegt rekomendācijas tikai par strīdiem.
Starptautisko strīdu mierīgas izšķiršanas principa būtība un saturs
Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūti nosaka, ka starptautisko strīdu izšķiršana mierīgā ceļā ir Apvienoto Nāciju Organizācijas mērķis un arī princips.
Principa saturs: visas Apvienoto Nāciju Organizācijas dalībvalstis risina savus starptautiskos strīdus ar mierīgu līdzekļu palīdzību, lai neapdraudētu mieru un drošību.
Princips ir nozīmīgākais, kas konkrēti izsaka mūsdienu starptautisko tiesību būtību, kura balstās uz spēka lietošanas aizliegumu un paredz iespēju pasaules valstīm brīvi risināt domstarpības.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties