Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:817321
 
Vērtējums:
Publicēts: 02.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Zinātne un reliģija
Kā jau iepriekš noskaidroju gan zinātnei ir liela saistība ar filozofiju (visi pētījumi un atklājumi sākas ar kādu domu, filozofējumu), gan reliģijai ar filozofiju (ja nebūtu filozofijas, cilvēkiem nebūtu jārada dievi, kas izskaidrotu dažādas parādības, bez filozofijas visi dzīvotu kā roboti). Bet kāda gan ir reliģijas un zinātnes saistība caur visiem šiem gadiem? Kā reliģija ietekmējusi zinātnes attīstību, vai zinātne apšauba dažādas reliģijas uzskatus.
Senos laikos zinātni vairāk ietekmēja reliģija, dažādus spriedumus neatzina par patiesiem, jo tie varētu jaukt ierasto kārtību. Tāpēc arī senāk cilvēki bija ticīgāki dažādiem dieviem, piemēram, Zemes dievam veica ziedošanas rituālus, lai zeme būtu auglīgāka. Mūsdienās tā vietā tiek izmantoti dažādi minerālmēsli, lai uzlabotu ražu, taču joprojām tiek ņemti vērā laiki, kad labāk stādīt un sēt sev dārzu. Šeit sastopas zinātne un ticība šiem kalendāriem. Augošā mēnesī aktivizējas zemes augšdaļa, kas tiecas uz augšu, tāpēc tad stādi augs labāk. To pamato arī uz dabas novērojumiem, tāpēc var teikt, ka savā ziņā ir iesaistīta gan zinātne, gan ticība, ka mēness ietekmē auglību.
Laikam ejot rodas dažādas ticības, kas arī kontrolē sabiedrības kārtību. Viduslaikos līdzīgi bija ar kristietību un tās attiecībām ar zinātni. 17. gs. Galileju un Džordāno Bruno cieta no baznīcas ietekmes. Bruno nonāca inkvizīcijas ugunskura liesmās. Ir izteikts variants, ka Džordāno notiesāja par to, ka viņš atbalstīja un propagandēja Nikolaja Kopernika heliocentrisko teoriju. Džordāno arī bija ļoti inteliģents cilvēks un bieži izteica dažādas teorijas un pēc tam centās tās pamatot. Bet Galilejs tika cauri ar nelielu izbīli, uz ceļiem nožēlojot maldus un pavadot divus mēnešus mājas arestā. Baznīca piespieda viņu atteikties no Kopernika uzskatiem, jo tas varētu sagraut iedzīvotāju uzticību, jo ja jau 1000 gadu viņi ticējuši, ka Zeme negriežas, bet pēkšņi viss mainās, kāpēc gan citas lietas arī tad ir patiesas? No tā var secināt, ka viduslaikos reliģijai bija stingra kontrole pār zinātni.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1239374
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties