Sociāli-ekonomiskās un politiskās izmaiņas, kuras notiek mūsu sabiedrībā, kopā ar sociālās attīstības pozitīvajām pārmaiņām, rada veselu virkni ar negatīvam sekām. Tajā skaitā liels noziedzīgo nodarījumu skaits. Pie tam, paši izplatītākie no tam ir noziedzīgie nodarījumi pret īpašumu.
Krimināltiesiskā īpašuma aizsardzība mūsdienās paliek par vienu no svarīgākajām valsts funkcijām. Cīņas ar noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu izpēte parāda, ka tie sastāda ievērojamu daļu (vairāk nekā 50%) no ikgadēji reģistrētiem noziedzīgiem nodarījumiem.
Neskatoties uz to, ka laupīšanas nav tik izplatītas kā zādzības, laupīšana ir visbīstamākā īpašumu zādzības forma. Tās paaugstināta bīstamība ir saistīta ne tik lielā mērā ar uzbrukumu īpašumam, cik tāda uzbrukuma veidam – uzbrukums cietušajam, kas saistīts ar reālu vardarbības pielietojumu, kas ir bīstams cietuša dzīvībai vai veselībai, vai ar tādas vardarbības piedraudējumu. Laupīšanas īpaša bīstamība ir raksturojama ar to, ka noziegums apdraud divus objektus – īpašumu un cietuša personību.…