Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Identitātes politikas modeļu salīdzinājums ar "Tautas partijas" un partijas „Jaunais laiks” etnisko grupu attīstības nostādnēm

     Novērtēts!

    Diplomdarbs50 Politika

21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:574298
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 36 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Identitātes politikas modeļi    6
1.1.  Atšķirību politika un komunikatīvā demokrātija    6
1.2.  Multikulturālās pilsonības modelis    13
2.  Politisko partiju etnisko grupu attīstības nostādnes programmās    20
2.1.  Tautas partijas etnisko grupu attīstības nostādnes    22
2.2.  Partijas „Jaunais laiks” etnisko grupu attīstības nostādnes    28
3.  Politisko partiju etnisko grupu attīstības nostādnes valdību deklarācijās    37
3.1.  Tautas partijas etnisko grupu attīstības nostādnes    37
3.2.  Partijas „Jaunais laiks” etnisko grupu attīstības nostādnes    43
  Nobeigums    47
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    50
  Darbā izmantotie saīsinājumi    52
Darba fragmentsAizvērt

Taisnīga sabiedrība, kas nodrošina vienlīdzību (vienlīdzība likuma priekšā, politiskā un civilā vienlīdzība) ir demokrātiska sabiedrība. J. Hābermas uzsvēra: „Kā nozīmīgu darbību demokrātijas stiprināšanā integrētas sabiedrības veicināšanu, kuras rezultātā būtu vērojama liela politiskā līdzdalība”1. Tomēr sabiedrības integrācija nav jāsaprot kā ideāls, kas attiecas uz visām sabiedrības grupām. Pēc V. Kimlikas ir atbalstāma imigrantu institucionālā un lingvistiskā integrācija, nevis tikumu, reliģisko uzskatu vai dzīvesstila obligāta pieņemšana, tikmēr nacionālajām minoritātēm ir jāsniedz zināma autonomija.2 Tāpat Ī. M. Janga kritizē integrāciju kā vienveidību, kas neievēro grupu atšķirības.3 Demokrātiskā valstī integrācijas jēdzienu ir jāaizvieto ar ietveršanas jeb inkluzivitātes un atzīšanas jēdzieniem. Sabiedrības grupu, tai skaitā etnisko grupu, attīstību teoriju sniedz identitātes politikas modeļi, kas vērsti uz dažādu sociālo grupu interešu aizstāvību, ar mērķi veidot taisnīgu sabiedrību. Identitātes politiku var uzskatīt kā jaunu politikas zinātnes apakšnozari (attīstījusies pēdējos gados), kas ir atdzīvinājusi normatīvo politikas teoriju un risina mūsdienu politikas teorijas dilemmas: universālisms vs kultūru plurālisms un nedaudz mazāk liberālisms vs komunitārisms.
Latvijā sabiedrības integrācija bija viena no svarīgākajām prioritātēm 7.Saeimas laikā, kad tika veicināta inkluzīva pilsoniskā sabiedrība un kā aktualitāte bija sabiedrības integrācijas programmas izveide, pilsoniskā likuma izmaiņas, kas spētu nodrošināt sabiedrības vienotību, paplašinot pilsoņa iegūšanas iespējas, veidojot integrētu sabiedrību un mazinot politiskās atšķirības etnisko grupu starpā. Lai gan tika veicināta sabiedrības integrācija, tomēr 8.Saeimas laikā joprojām liela sabiedrības daļa nav naturalizējusies. Pēc pēdējiem datiem – 2006.gada 1.janvārī - 20% Latvijas iedzīvotāji ir nepilsoņi, kas lielākoties ir krievvalodīgie (skat. Tabula Nr.1., 53.lpp.), tikmēr arī esošie pilsoņi ne vienmēr efektīvi realizē savas politiskās tiesības. Tātad vēl joprojām ir aktuāla taisnīgas sabiedrības nepieciešamība, jo liela daļa Latvijas iedzīvotāji ir nepilsoņi, kuri nevar efektīvi realizēt politiskās tiesības. Kā ierobežojošus faktorus taisnīgas sabiedrības izveidei var minēt gan politisko kultūru, gan politisko institūciju darbību. Tātad kā viens no ierobežojošiem faktoriem ir arī politisko partiju darbība, kas lielā mērā balstās uz politiskajām nostādnēm. Tāpēc pētot partiju nostādnes, var atklāt identitātes politikas attīstības problemātiku – vai tiek atbalstīta taisnīgas sabiedrības izveide un vai integrācijas mērķis nav vienveidība un atšķirību novēršana, kas ir pretrunā taisnīgas sabiedrības izveidei.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −50,24 €
Materiālu komplekts Nr. 1172221
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties