Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:510491
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.04.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Sv. Pētera baznīcas vitrāžu vēsture    5
1.1.  Gotiskā stila vitrāžas    6
1.2.  Rajonāna gotikas periods    6
2.  Pētera baznīcas logu veidi    7
3.  Pētera baznīcas vitrāžas    9
4.  Pētera baznīcas materiāli un tehnika    10
  Nobeigums    11
  Anotācija    13
  Izmantotā literatūra un avotu saraksts    15
Darba fragmentsAizvērt

Mūsu Rīgu rotā baznīcas torņi, bet augstākais tornis ir Sv. Pētera baznīcai. Grandiozā Rīgas Pētera baznīca, Latvijas galvaspilsētas skaistākā celtne ir spilgts ķieģeļu gotikas un agrā baroka paraugs.15. gs.sākumā Pētera baznīcai diženumam vajadzēja pārspēt pārējās sakrālās celtnes Rīgā. Tās tornim bija lemts pacelties vēl nebijušā augstumā, tās iekštelpai monumentalitātē un greznumā pārspēt visu līdz tam redzēto.[7,8]
Svētā Pētera baznīca – viena no skaistākajām baznīcām ne tikai Rīgā, bet arī Baltijas valstīs. Tā ir arī visvecākā Rīgas baznīca – septiņus gadsimtus veca. Baznīca tika celta kā galvenā pilsētas baznīca, līdz 16. gadsimtam tā piederēja katoļu baznīcai, bet reformācijas laikā kļuva par luterāņu baznīcu.
Svētā Pētera baznīca savu tagadējo izskatu ieguvusi pēdējo gadsimtu laikā. 17. gadsimta beigās baznīcas galvenā fasāde tika izbūvēta baroka stilā. Baznīcas tornis ticis pārbūvēts daudzas reizes; pēdējo reizi tas dega 1941. gadā. 1971. gadā torni atjaunoja. 1954. g. aizsākās baznīcas konservācijas un restaurācijas darbi (arh. P.Saulītis, G.Zirnis), torņa atjaunošana notika 1968.-73. g. Tagad torņa augstums ir 121 m, līdz 72m augstumam var pacelties ar liftu un palūkoties uz Rīgas panorāmu no cita skatu punkta. 1972. g. no Armēnijas tika atvests un uzstādīts Pētera baznīcas pulkstenis.
Kursa darba tēmu “Vitrāžas - Svētā Pētera baznīcā” izvēlējos, jo mani saista gotikas baznīcu interjers, un to apgaismojums un vitrāžas, tās tehnika.
Arī Sv. Pētera baznīcu rotāja gotikas perioda vitrāžas, bet diemžēl daudzas no tām aizgāja postošākajā no visiem ugunsgrēkiem, kas vairākkārt piemeklējuši šo celtni, - 1941. gada 29. jūlijā.
Bet divas vitrāžas apbrīnojamā kārtā ir saglabājušās, tās ir E.Todes vitrāžas ar četriem evaņģēlistiem no Bībeles svētajiem rakstiem. [10]
Šīs vitrāžas ir spilgti gotikas perioda paraugi. Gotiskā māksla un arhitektūra, Eiropā Viduslaiku beigās tika radītas reliģiskās un laicīgās celtnes, skulptūras, vitrāžas un izgaismotie manuskripti, kā arī dažādi dekoratīvie mākslas elementi.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1142833
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties