Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:135464
 
Vērtējums:
Publicēts: 31.05.2002.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Viena no mūsdienu filosofijas pamatproblēmām ir valoda. Tas zināmā mērā ir pārsteidzoši, jo iepriekšējos gadsimtos valodas jautājumi filosofijā nebija centrālie un tikai 20. gadsimtā parādījās fundamentālas valodas filosofijas koncepcijas. Kaut arī valodas filosofijas izveidošanos daudzu gadsimtu gaitā traucē pārliecība, ka valodas būtību izdosies saskatīt, risinot jautājumus par tās izcelšanos, salīdzinot ar agrākajiem gadsimtiem, tās izpratne ir principiāli mainījusies un paplašinājusies.
Valoda ir kā pilsēta, kas visu laiku aug un attīstās, bet mums, cilvēkiem, tā ir jākopj un jātīra. Tomēr mēs par valodas būtību nemaz nedomājam, jo to uztveram tikpat pašsaprotamu kā elpot vai ēst. Vai kāds, izņemot filosofus un domātājus, ir dziļāk padomājis, kas notiktu, ja nebūtu valodas?
Mūsdienu valodas filosofija nav tikai un vienīgi filosofija par valodu. Tā ir filosofija, kas runā par pieredzi, jēgu, vēsturi, cilvēka esamību, komunikāciju, sabiedrību, varu, raugoties uz šīm tēmām no valodu skatpunkta.
Tradicionālajā skatījumā valodu mēdz dēvēt par domu izteiksmes līdzekli, kas nodrošina saziņu. Mums tā ir tikai valoda, ko lietojam ikdienā. Mūsdienu filosofija atzīst, ka uzskatīt valodu tikai par līdzekli ir nepietiekami, jo valoda veido situācijas, tajā noris notikumi. Valoda ar savu ierosmi nosaka, ko un kā teikt. Būtībā runā pati valoda, mēs to tikai izrunājam. Valoda rada mūsu dzīves pasauli, kuru ieraugām tikai tādu, kādu mums to parāda valoda. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties