Statistiskā modeļa izvēli nosaka analizējam un prognozējama radītāja ekonomiska būtība, izmantojamas ieejas informācijas pilnība un ticamība. Veidojot ieejas informāciju, izmanto pārskata informāciju, prognozējama radītāja attīstības tendenču analīzi iepriekšēja laika periodā. Jāņiem arī gadījuma faktoru formalizācijas iespējas, kas ir raksturīgi tirgus ekonomikai (Frolova 2005, 118. lpp).
Analītisko aprēķinu rezultātus pēc statiskajiem modeļiem var noformēt kompaktu izejas formu veidā, kuras izejas informācija tiek attēlota lietotajam diezgan uzskatami un koncentrēti. Iegūto rezultātu novērtēšana un analīze ļauj veidot galīgo prognozi. Tomēr ir jāņem vērā, ka statistiskās prognozes ekstrapolācijas1 raksturs ne vienmēr veicina objektīva lēmuma pieņemšanu. Šajā gadījumā ir lietderīgi statistisko modeļu izejas informācijas daļu izmantot tālāk optimizācijas modelī kā tā ieejas informāciju (Frolova 2005, 118. – 119. lpp).
Lai veiksmīgi izstrādātu statistisko modeli ir nepieciešams:
pietiekams datu apjoms statistisko sakarību izpausmei – lai iegūto ticamāko rezultāti ir vēlams plašs datu apjoms par noteikto laika intervālu;
nodrošināt metodoloģisko datu salīdzināmību – tas ir lai dažādu pazīmju dati piederētu, piemēram, pie viena noteikta laika posma un vietas;
spēt pamatot, balstoties uz pētāma radītāja satura analīzes, likumsakarības pārnešanas iespēju no pagātnes uz noteikto prognozēšanas periodu – tas ir kādi faktori norada uz to, ka saglabāsies pašreizēja tendence un nekas būtiski nemainīsies (Шелобаев 2001, c. 144).…