Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:310774
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.10.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Džons Vatsons (John Broadus Watson) un Arčiblads Hils (Archibald Vivian Hill) komunikācijas un mediju studiju vārdnīcā seksismu definējuši kā „diskrimināciju pret cilvēkiem, uzdodot par ieganstu pieņemtas atšķirības viņu dotumos, uzvedībā un īpašībās, izrietot no viņu dzimuma.” J. Vatsons un A. Hils: „Šāda diskriminācija var būt virzīta pret vīriešiem, tāpat kā sievietēm, bet parasti sievietes tiek uzskatītas par tā galvenajiem upuriem: seksisms var parādīt sevi indivīdā fanātisku aizspriedumu formā, bet pārliecinošākā nozīmē koncentrējas uz pakāpi, diskriminācija ir nostiprināta sabiedrības struktūrā un valodā. [..] loma, ko mediji var spēlēt šīs diskriminācijas izraisīšanā vai padarīšanā par nemirstīgu, ir bijusi tēma ievērojamam daudzumam pētījumu pēdējā laika.”
Pastāv vairākas definīcijas par dzimtes diskrimināciju. Džordžs Gerbners (George Gerbner) Starptautiskajā komunikācijas enciklopēdijā norādījis: „Kad pret sievietēm ir nelabvēlīgāka attieksme, salīdzinājumā ar vīriešiem viņu pieejā sociāli vērtīgiem resursiem, un dominējošā ideoloģija izskaidro un attaisno šādu neizdevīgu stāvokli, mēs izmantojam terminu „seksisms”. Seksisms zināmā mērā ir universāls mūsdienu sabiedrībā. Tādas socioloģijas pētnieces R.L. Blumberga (Rae Lesser Blumberg) un Žanete Šaftsa (Janet Saltzman Chafetz) ASV ir teoretizējušas, ka seksisma pakāpe ir primāri relatīvas kontroles funkcija, ko katrs dzimums realizē pār šīs sabiedrības ekonomiskajiem resursiem. Kad šāda kontrole ir piešķirta tikai vīriešiem, seksisms ir pašā varenībā.

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1380866
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties