Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:204879
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.07.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Saistību tiesības loma un nozīme    5
  Vispārējie tiesību principi    8
  Cilvēktiesību principi    11
  Saistību tiesību principi    13
  Labticības princips    13
  Vienošanās princips    13
  Atlīdzības princips    14
  Secinājumi    15
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    16
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
• Saistību tiesības ir tādas tiesības, uz kuru pamata vienai personai ir tādas tiesības, uz kuru pamata vienai personai – parādniekam – jāizdara par labu otrai – kreditoram – zināma darbība, kam ir mantiska vērtība.
• Saistības jēdziens dod likums, saskaņā ar kuru saistība ir tāda civiltiesiska attiecība uz kuras pamata vienai personai parādniekam jāizdara par labu otrai personai kreditoram zināma darbība, kam ir mantiska vērtība.
• Vispārējie tiesību principi var arī nebūt rakstīti. Ja tie ir ietverti normatīvo aktu tekstos, piemērotājam tie jāatpazīst, jo tiesību principiem ir augstāks spēks, nekā rakstītajiem tiesību avotiem. Tiesību principus piemēro savādāk, nekā rakstītās tiesību normas.
• Saistību tiesības, nāk no Senas Romas, saistības nozīmē – ” Solījums ”, kurš ir jāpilda. Tādā veidā saistību tiesības sastāv no labticības principa, vienošanās principa, atlīdzības principa.
• Labticības princips – procesā iesaistītajām personām savas tiesības jāizmanto un pienākumi jāizpilda labā ticībā. Parādnieks un kreditors nedrīkst izmantot procesu, lai netaisnīgi iedzīvotos.
• Vienošanās par tiesisku attiecību nodibināšanu, grozīšanu, izbeigšanu. Ar vienošanos pamatots gribas izteikums, kura mērķis ir nodibināt saistību tiesību.
• Atlīdzības princips attiecas bieži uz komersantiem. Tieši komersantiem ir tiesība saņemt atlīdzību par veikto saimniecisko darbību, jo jebkurš komersants darbojas peļņas iegūšanas nolūkā, kas ir paredzēts Komerclikumā, un veiktā darbība ir vērsta uz ekonomisko mērķu sasniegšanu. Līdz ar to bezatlīdzības darījumi nav pieļaujami.
• Ar apdrošināšanas atlīdzību jāsedz patiesie apdrošinājuma ņēmēja zaudējumi, bet ar atlīdzību apdrošinājuma ņēmējs nedrīkst iedzīvoties.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties