Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:900387
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ievads
Bērnība ir nozīmīgs posms cilvēka attīstībā. Kas ir bērns? Mūsdienās ir mainījusies attieksme pret bērnu. Vairs nesakām, ka bērns arī ir cilvēks, tikai mazāks. Bērns ir vērtība. Bērnība pavada cilvēka dzīvi visā viņa mūža garumā, jo bērnības atmiņas ir patības izpratnes avots. Šīm atmiņām ir liela nozīme visā cilvēka dzīvē – viņa vērtību orientācijā, sava Es apzināšanās. Svarīgi, vai pieaugušais izjūt un saprot bērnu, viņa attīstības īpatnības un iespējas, vajadzības, intereses, kā bērns redz, uztver un pārdzīvo pasauli.
Pirmsskolas vecuma bērnu vadošā darbība (D.Elkoņins) ir rotaļa. Psihologi atzīst, ka tieši rotaļas un spēles ir viens no galvenajiem attīstības virzītajiem. Lielāko daļu laika bērni 3 – 7 gadu vecumā pavada rotaļās. Tās attīstās no manipulācijām ar priekšmetiem līdz lomu un sižeta rotaļām. Par augstāku pakāpi rotaļu apguvē uzskata bērnu spējas ievērot, pašam kontrolēt rotaļu norises noteikumus, jo tas nozīmē, ka bērns jau spēj ar gribu kontrolēt savu uzvedību. Ar rotaļām saistās arī panākumu sasniegšanas motivācijas veidošanās. Tā ir ļoti nozīmīga pašvērtējuma izveidē un mācību motivācijai skolā.

Rotaļa kā bērna vadošā darbība
Plaši pazīstama ir krievu psihologa D. Elkoņina koncepcija par bērnu psihiskās attīstības periodizāciju, kuras būtība ir šāda: bērna psihiskā attīstība tiek aplūkota no darbības viedokļa. Katrā bērna attīstības posmā kāds darbības veids ieņem vadošo lomu, tāpēc D. Elkoņina izstrādātajā tabulā parādās jēdziens „vadošā darbība”.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties