Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:782116
 
Vērtējums:
Publicēts: 02.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1)  Par jēdzienu „valsts”    4
2)  Jēdziens „pilsonis”    7
3)  Pilsonis sociālā valstī    8
4)  Pilsoniskās tiesības sociālā valstī    16
5)  Pilsoņa loma sociālā valstī    18
  Nobeigums    19
  Izmantotā literatūra    20
Darba fragmentsAizvērt

Kāds pensionēts britu majors ārpus britu trīs jūdžu zonas bija ieņemies vecu zenītartilērijas platformu un izsludinājis to par ta saukto „Sīlendas karalisti” ar spēcīgiem pāļiem bija savienota ar jūras dibenu. Majors sevi dēvēja par Sīlendas karali, izdeva šīs zenītartilērijas platformas konstitūciju un izgatavoja dokumentus, kas apkliecinātu Sīlendas karalistes pilsonību. Kādu Vācijas pilsoni, kas bija saņēmis šādu dokumentu, majors iecēla par „ārlietu ministru” un „valsts padomes priekšsēdētāju”. Vācietis vēlējās zināt, vai, kļūstot par Sīlendas pilsoni, viņš zaudē Vācijas pavalstniecību. Tas notiktu gadījumā, ja „Sīlendas karaliste” būtu patstāvīga valsts.1
Šis literatūrā pārstāvētrais viedoklis, ka valsts teritoeija ir „zemes virsmas daļa” vai „zemes gabals”, liek secināt, ka valsts teritorijas kvalitāte piemīt dabiskā veidā radītiem laukiem. Cilvēku radītu mākslīgu platformu, kā „Sīlendas karalistes” gadījumā, nevar saukt par „zemes virsmas daļu” vai „zemes gabalu”, jo tās izcelsme nav saistīta ar zemeslodi, tātad tā nav zemeslodes gabaliņš.
Arī ar betona pāļiem panāktā platformas ciešā saistība ar jūras dibenu to nepadara par „zemes virsmas daļu” vai „zemes nogabalu”. Jēdziens „zemes virsmas daļa”” un vārdi „zemes nogabals” norāda, ka par valsts teritoriju starptautisko tiesību izpratnē atzīstams tikai tās teritorijas, kuru rīcībā ir noteikts gabals zemes. Arī pats jēdziens „teritorija”, ko lieto gan starptautiskajas tiesībās, gan sarunu valodā un kas cēlies no latīņu vārda „terra” – „zeme”, skaidri norāda, ka par valsts teritoriju starptautisko tiesību izpratnbē uzskataāmi tikai „mātes zemes” nogabali.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1308173
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties