Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:790415
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.03.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Diakonijas pamatprincipi
Profisionālā diakonijas uzdevums ir orientēts uz ietiekšanos " iekšējā cilvēkā", sociālās palīdzības un dvēseles aprūpes procesā, skarot cilvēka sirdi - iekšējo būtību. Šādu uzdevumu - iesēt dieva Vārdu cilvēka sirdī, atbrīvot un dziedināt dvēseli, nespēj neviens cilvēks bez Svētā Gara palīdzības. Tikai Dieva Gars spēj ietekmēt un izmainīt cilvēku sirdis, darbodamies caur diakona sirdi uz otra cilvēka sirdi.
Lai profisionālā diakonija neieslīgtu sociālā darba paradigmā, svarīgs nosacījums ir tās eksistenciālais Teocentriskums, kad diakonijas darba veicējs ir personiski iesakņojies dzīvajā Dievā tādā mērā, kad var runāt par Kristus Garīgu iemiesojumu ticīgajā un darbojas diakonijā iekšējā spēka vadībā. Tad diakonijas darbs vairs nav tikai aprūpe, bet Dieva mīlestības un glābjošais darbs, caur diakona personību un rīcību. Diakons nevis tikai runā par Dievu, bet pats kļuvis par iemiesotu Dievtuvības pasludinājumu cilvēkiem, pie kuriem ir devies Kristus. Kristus ir Tas, kurš palīdz cietējiem - diakons ir tikai dieva instruments. Tikai eksistenciāla atkarība ni Kristus Personas sakralizē tā laika kultūrvidē lietoto vārdu diakonos - sulainis, apkalpotājs pie galda.
Mūsdienu diakonija var pastāvēt tikai kā autentiska evanģelikāla diakonija - kā Kristus iedibināta iekšējās kopības paradigma. Iemiesošanās uzskatāma par vienu no diakonijas zinātnes galvenajām kategotijām, jo tā nosaka diakona profesionālo kvalitāti - tā ir specifiska Kristus inkarnācijas turpināšanās cilvēkā.( 1. Tim3: 8 - 13; 2. Kor. 6:16; gal. 2:20)

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1211622
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties