Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:223501
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.01.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Latvieši pasaules kara laikā    4
  Parīzes miera konference    5
  Latvijas valsts proklomēšana un brīvības cīņas    6
  Tautas padomes darbība    8
  Satversmes sapulces darbības periods    9
  1922. gada LR Satversme    9
  Secinājumi    11
  Izmantotās literatūras saraksts    12
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Lasot un analizējot vēstures literatūru var veikt secinājumus, ka jau no seniem laikiem latvju tauta tiecās pēc brīvības un netakarības. 1905. gada revolucionāri vēlējās izveidot apstākļus, kuros latviešu tauta varētu sākt brīvi attīstīties un veidot savu kultūru. Kā arī spilgti ir atspoguļota tautas tieksme pēc brīvības strēlnieku cīņās, kā tie bezbailīgi un aši gāja kaujās, lai iegūt latviešiem brīvību. Protamsgrūti un pat neiespējami bija uz to brīdi iedomāties, ka Latvija var atdalīties no tik lielas un varenas impērijas kā Krievija un kļūt par patstāvīgu valsti. Bija šubas, ka tā varēs noturēties kā neatkarīga valsts lielvalstu spēcīgo starpā.
Tomēr latviešiem galu galā izdevās atstāvēt savas tiesības, atgūt savu dzimteni un padarīt to par neatkarīgu un demokrātisku valsti.
Grūti iedomāties, cik daudz zaudējumu cieta mūsu senči cīnoties par latvijas neatkarību. Pirmais pasaules karš, tālais 1914. gads, bet, ja aizdomāties, tur karoja mūsu vecvecāku vecāki un tiesasniedza mēķi, tie atbrīvoja Latviju-savu dzimteni. Padzina vāciešus no savas valsts teritorijas, tie karoja, lai mēs tagad dzīvotu un priecātos savai bezbēdīgai dzīvei. Ir jāklanās tiem, kas karoja un atkaroja latviju smagos kara dubļos., jo tie neskatoties uz bailēm, sāpēm, salu un stipru ienaidnieku atbrīvoja mūsu dzimteni, tie izdzīvoja un uzvarēja ienaidniekiem par ļaunu.
Atnākot Tautas padomei, pagaidu valdībai pie varas pateicoties tādām personām, ka J. Čakste, . Ulmanis Latvija panāca de iure un de facto atzīšanu. Daži saka, ka Ulmaņa laiki nebija tie labākie, tomēr tieši šjos laikos Latvija tika prpklomēta. Pagaidu valdība stiprināja iedzīvotāju ticību savā valstī.
Pagaidu valdība no nulles faktiski pacēla Latviju. Tika organizētas jaunas pārvaldes iestādes u.tml.
Satversmes radīšana ir liels ieguvum, jo daudzi likumi pastāv vēl joprojām. Latvijā daudz maz tika ieviesta tiesību un likumu kārtība un tā uzsāka savu jaunu dzīvi jaunā statusā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties