Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:894646
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.05.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Latvijā no 1920. gada līdz K. Ulmaņa nākšanas pie varas bija parlamentārā republika. Valstī bija demokrātiska iekārta, kur likumdošanas vara pieder pilsoņu kopumam un tā vēlētajam parlametnam – Saeimai, kas sastāvēja no 100 deputātiem.
1919. gada 19. augustā tika pieņemts likums par vēlēšanām, kuras notika 1920. gada 17. un 18. aprīlī. Likumā bija teikts: “Latvijas Satversmes Sapulci ievēl vispārējās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās” . Vēlēt drīkstēja abu dzimumu Latvijas pilsoņi, kuri ir 21 gadu veci.
Latvijas Satversmes Sapulces vēlēšanās piedalījās 700 000 vēlētāju – gandrīz 85% balstiesīgo iedzīvotāju. Latvija bija sadalīta piecos vēlēšanu apgabalos. Vēlēšanas notika visā Latvijā, izņemot tos apgabalus, kas bija okupēti. Pavisam bija 57 kandidātu saraksti, un 38 saraksti ieguva kaut vienu pārstāvi Satversmes Sapulcē. Vēlēšanāas piedalījās ne tikai latvieši, bet arī tādas mazākumtautības kā vācieši, poļi un ēbreji. Komunisti vēlēšanas boikotēja. Galvenā cīņa vēlēšanās norisinājās starp socialistiskajām un pilsoņu partijām. Sociāldemokrāti bija ieguvuši 57 mandātus. Visvairāk balsis un lidz ar to mandātus bija ieguvusi LSD strādnieku partija, otrajā vietā bija Zemnieku savienība un trešā – Latgales Zemnieku partija. Latviešu pārstāvība Satversmes Sapulcē bija lielākā nekā pārējo tautību. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1221701
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties