Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:541465
 
Vērtējums:
Publicēts: 09.12.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Vardarbības novēršanā starp Ieslodzītajiem liela loma ir arī reliģijai. Baznīca un reliģija ar saviem nevardarbības, žēlsirdības, līdzcietības un piedošanas postulātiem Ir spējīga izdarīt daudz, lai atvieglotu cietuma dzīves smagumu, izveidotu pilnīgi citu attieksmi pret vardarbību kā iespēju atrisināt konfliktus, atklātu citus konfliktu novēršanas ceļus, palīdzētu noziedzniekiem izturēties citam pret citu ar lielāku labestību un izpratni, sarunās ar atsevišķiem ieslodzītajiem, kā arī grēksūdzēs panāktu grēku nožēlošanu kā dvēseles attīrīšanas līdzekli. Baznīcas kalpotāji varētu piedalīties konkrētu konfliktu risināšanā gan starp pašiem ieslodzītajiem, gan starp ieslodzītajiem un administrāciju.
Vardarbības profilaksē cietumos īpaša nozīme ir individuālajam darbam ar konkrētu personu, kas var būt pat veiksmīgāks nekā brīvībā, jo ieslodzītais pastāvīgi ir administratīvā pārstāvja uzraudzībā.

Nobeigums
Ieslodzījuma vietās visizplatītākie ir vardarbīgie noziedzīgie nodarījumi. Brīvības atņemšanas vietās daudzus noziedzīgus nodarījumus rada tieši vardarbība, vai arī tie ir vardarbības cēlonis. Analizējot noziedzību ieslodzījuma vietās, uzmanība jāpievērš ne tikai noziedzīgajai vardarbībai, bet arī vardarbīgajai rīcībai, kas netiek fiksēta kā noziedzīga. Ieslodzījuma vietas ir ļoti augsta noziedzības latentitāte.
Tomēr nav pamata uzskatīt ka vardarbība ieslodzījuma vietās vienmēr ir protests pret kaut ko. Ļoti daudzos gadījumos līdzīgas darbības ir pierasts rupjš veids, kā atrisināt dzīves situāciju, kad subjekts vispār nevēlas domāt par to, ka var lietot citas, miermīlīgas uzvedības formas. Vardarbības īpatnība cietumos ir šāda: ja arī pēc būtības tai ir protesta forma, tā parasti vērsta pret otru notiesāto.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties