Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:429131
 
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Klasicisms izveidojās laikā, kad notika pāreja no feodālās iekārtas uz kapitalistisko, un tā principos atspoguļojas gan monarhijas kultūras tendences, gan topošās buržuazistiskās estētikas uzskati. Klasicisms bija saistīts ar buržuazistiskas apgaismotību, balstijās uz filozofiskām racionālisma idejām. Par paraugu klasicisms izvirzija antīko literatūru un mākslu, taču tēlus, raksturus bagātināja ar jaunu, saturu. Tika cildinātas vispārnacionālās intereses un pievērsta uzmanība cilvēka psiholoģijai, izcelta varonība, augsti tikumības ideāli. Klasicisma progresīvās reālitātes tendences stipri ietekmēja galma aristrokātijas kultūras norobežošanos no zemāko kārtu cilvēkiem. Tas klasicisma mākslu noveda pie abstrakta racionālisma, shematisma un nedzīva akadēmiskuma.
19. gadsimta sākumā fraņču klasicisms izvērtās par ampīru.Šajā laikā par mākslas centru kļuva Roma, kur strādāja izcili klasicisma mākslinieki. Anglijā klasicisma uzplaukums veicināja arhitektūras, pilsētbūvniecības, parku arhitektūras , mēbeļu mākslas, keramikas attīstību.Vācu klasicisma izcilākie sniegumi ir arhitektūrā, tēlniecībā, mēbeļu mākslā.
Klasicisma elementi vērojami jau itālu vēlās renesances poētikā. Klasicisma virziens izveidojās un spilgtāku izpausmi guva 17. gatsimta Francijā, absolūtisma nostiprināšanās laikā. Franču klasicisma dzejas un poētikas pamatlicējs bija F. Malerbs.Viņš reformēja franču litteratūras valodu. Galvenais klasicisma teorētiķis N. Bualo radija klasicisma normatīvo estētiku.Viņš reglamentēja literārā darba, īpaši dramaturģijas darba, kompozīcijas(vietas, laika, darbības vienības), stilistisko līdzekļu lietojumu, žanru dalījumu, tā sauktajos, cildenajos (traģēdija, poēma, oda) un zemākajos žanros (Komēdija, satīra, fabula). Ievērojami 17. gadsimta fraņču klasicisma pārstāvji bija P. Korneijs, Ž. de Lafontēns (fabula). …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties