Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:180913
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Mainoties laikam un laikmetam, mainās arī lietas, procesi, dzīve un notikumi, kas ir ap cilvēku. Paliekošas ir tikai vērtības, īpaši intelektuālās un vispārcilvēciskās. Cilvēka dzīvi nosaka noteiktas orientācijas – vērtības. Katram ir kādi pieņēmumi, pēc kuriem viņš dzīvo. Tie ir atkarīgi no tā, ko uzskata par vērtīgu. Vērtīborientācija nosaka cilvēka uzvedību un rīcību. Ja ir izveidojusies stabila vērtīborientēta cilvēka uzvedība, cilvēks jūt sevi kā veselumu, spēj izturēt pārbaudījumus. Vērtības cilvēkam nav no dabas dotas. Vērtību sistēmu nevar iegūt kā gatavu lietu, to nevar iemācīt. Viss notiek ejot laikam, bet īpaši aktualizējas jauniešu vecumā. Tieši jauniešu vecums ir noteicošais personības veidošanās posms, kurā stabilizējas subjektīvā pasaules izjūta, pārliecību sistēma, kas izsaka subjekta attieksmi pret apkārtējo pasauli, viņa vērtīborientāciju. Attīstoties pašapziņai, jauniešiem atklājas viņu iekšējā pasaule, pieaug nepieciešamība pēc saskarsmes, rodas vēlēšanās darboties. Tāpēc tieši jauniešu vecumā sevis izpratne un iepazīšana, savu vērtību apzināšanās palīdz dzīvot, pieņemt lēmumus kā ikdienā, tā arī sarežģītās situācijās.
Savas patības meklējumi jauniešu vecumā, to tendences un dinamika Latvijā kļuvušas par aktuālu problēmu. Taču jauniešu vērtīborientāciju problēma Latvijā ir bijusi samērā maz pētīta. Un bieži vien vērtīborientāciju sistēmas izmaiņas jauniešiem mēdz raksturot pēc sabiedrībā dominējošām vērtībām. Bet vai tas ir pareizi?! Sava pētījuma laikā vēlos izpētīt, kādas vērtības dominē jauniešu, tiešāk – studentu, vidū, un noteikt kopīgo un atšķirīgo salīdzinājumā ar sabiedrībā pastāvošajām vērtībām.
Vērtība – nozīme, ko cilvēks piešķir lietām, parādībām un visam, kas apmierina vajadzības; apkārtējās pasaules objektu specifiski sociāli raksturojumi, kas parāda šo objektu pozitīvo vai negatīvo nozīmi cilvēkam un sabiedrībai.
Vērtīborientācija – personības darbības virzīšanas pamats, kas balstās un pieredzi un norobežo būtisko no nebūtiskā, svarīgo no mazsvarīgā cilvēka dzīvē, akcentē cilvēkam nozīmīgākās vērtības. Vērtīborientāciju pamatā ir brīvība izvēlēties, kā dzīvot, kā izturēties pret apkārtējo vidi un cilvēkiem, kā rīkoties.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1132957
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties