Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:127277
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ej, kur acis rāda ,- visur vīns.

Padodiet lauku viesu nama saimniecei sirsnīgu sveicienu “ Benvenuti! “- un pēc pāris minūtēm uz galda tiks pasniegts groziņš ar skraukšķošu baltmaizi un krūka ar labas kvalitātes galda vīnu. Vīnam pēc itāļu tradīcijām jābūt vienmēr un visur. Tas ir tik pirtasti, ka šo dzērienu allaž pasniedz pie maltītēm, kā arī dzer bārā starp divām Espresso kafijas tasītēm. Vīns itāļus pavada gan svētkos, gan arī ikdienā, tas darbojas pat kā samierinātājs starp dieviem karstgalvjiem, kas sākuši vicināt dūres un dalīt matus: pie vīna glāzes strīdnieki nomierinās un atkal salabst.
Vīna klātbūtne jūtama arī, tāpat vien pastaigājoties pa apkārtni. Visās Itālijas provincēs, tās kopā ar Franciju ir lielākie vīna ražotāji, tiek audzētas vīnogas un darīts vīns. dažos apvidos visā valstī, kas pēc izskata atgādina zābaku, no Alpu pakājes līdz pat zābaka purngalam visapkārt stiepjas vienas vienīgas vīnogulāju plantācijas, it kā šeit būtu vīna dzimtene. To drīkstētu apgalvot vismaz par antīko laika periodu. Senie Grieķi Itāliju dēvēja par Oinatria jeb vīna zemi, jo vīnogas augušas šajā zemē jau apmēram 3000 gadus un savas saknes laidušas it visur, kur vien iespējams. No pat nelielajiem zemes stūrīšiem elpu aizraujošās Aostas ielejas nogāzēs un Dienvidtirolē, Itālijas ziemeļu un centrālās daļas saules pielietajos, paudurainajos novados, līdz pašiem galējiem šīs zemes dienvidiem.
Daudzviet vērojamas lietas atšķirības saimniekošanas metodēs. Ir atrodami stādījumi seno laiku garā, kur starp vīnogulājiem aug augļu koki un olīvkoki, tiek sēta labība un audzēti dārzeņi. Protams, šo platību apkopšanā izmanto roku darbu. Pilnīgi cita pieeja ir vīnogu monokultūru audzētājiem. Tie savā darbā izmanto traktorus un ražu arī novāc mehanizēti. Ar šādien paņēmieniem strādā lielie vīna ražotāji- uzņēmumi un vīndaru apvienības, kas tad arī pagatavo vairākumu itāļu vīnu. Turklāt ir neskaitāmi daudz mazo audzētāju, kas lielākoties ražo dzērienus savām un arī dažreiz savu draugu vajadzībām. Neapšaubāmi šajos gadījumos vīna garša var diezgan stipri atšķirties, jo sīkie vīna ražotāji gatavo dzērienus pēc savas gaumes, līdz ar to otru līdzīgu dzērienu var visā pasaulē neatrast.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties