Darba autore iepazīstoties ar abu autoru viedokļiem, kur viens sliecas uzskatīt, ka interneta lietošanas paradumi ir atkarīgi no ģimenes paradumiem, bet otrs, ka atkarīgs no apkārtējiem draugiem, vienaudžiem. Darba autore uzskata, ka jaunieša interneta lietošanas paradumus vairāk tomēr ietekmē apkārtējie draugi un vienaudži, ģimenē ieaudzina uzvedības kultūru, kas tālāk nereti izpaužas internetā, taču to, cik daudz un kādā mērā jaunietis lieto internetu, nav tik daudz atkarīgs no ģimenes kā no draugiem. Darba autore pēc personīgās pieredzes apgalvo, ka, ja vecāki bērnam liegs pieeju internetam pavisam, tad bērns tik un tā tieksies pēc tā, vairāk vajadzētu stāstīt bērniem kādam nolūkam ir domāts internets un cik daudz laika tajā būtu vēlams pavadīt.
No abu autoru viedokļiem var secināt, ka interneta pieejamība mājsaimniecībās ir viens no priekšnoteikumiem jaunās paaudzes attīstības un socializācijas procesam, taču tā lietošana ir jāuztver nopietni.
ECINĀJUMI
1. Latvijā pieejamais internets ir kvalitatīvs un ierindojas 15.vietā pasaulē.
2. Interneta pieejamība mājsaimniecībās katru gadu pieaug aptuveni par 3,39% un jau 2023.gadā plānots, ka tā Latvijas mājsaimniecībās sasniegs 98,96%
3. Interneta pieejamība mājsaimniecībās ir viens no priekšnoteikumiem jaunās paaudzes attīstības un socializācijas procesam, taču tā lietošana ir jāuztver nopietni.
…