Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:327215
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Pētījuma aktualitāte

Izvēlējos šo tematu , lai analizētu informācijas lomu un vietu sabiedrībā, kas sniedz priekšstatu par attiecīgā jautājuma apzināšanos un publisku diskusiju rašanos. Masu mēdiji nodrošina saziņu starp dažādiem notikumiem, politiķiem un sabiedrību, un ne tikai.
Galvenais uz ko balstās mans pētījums ir informācijas atklātības princips masu medijos un to ietekme uz sabiedrību.

Par informācijas atklātību masu medijos var gari un plaši rakstīt, bet man ir jāiekļaujas dažās lapaspusēs, kurās arī mēģināšu atspoguļot no teorētiskā viedokļa tēmas galvenos jēdzienus, kā arī izteikt savu viedokli par sava pētījumu.

Kas ir masu mediji? Kāpēc viņiem ir tik liela vara? Reizēm pat šķiet , ka tie laipo uz naža asmens...
Masu mediji tiek daudz pelti un slavēti. Kas peļ- galvenokārt, tie ir tie par kuriem mēs saņemam informāciju, un kas slavē – galvenokārt, tie kuri saņem informāciju. Manuprāt, masu medijiem ir pat lielāka vara nekā mūsu valsts varām ( likumdevēja vara, izpildvara, tiesu vara) kopā, jo tā ietekmē sabiedrības domu, kas ir visspēcīgākā.

„Informācijas atklātības principam ir divējāda daba. No vienas puses , tā ir liberālas demokrātijas vērtību sistēma un cilvēktiesību norma, kas nodrošina personai būt informētai par valsts pārvaldi un kas valsts pārvaldei uzliek pienākumu būt atklātai un informēt personu ne tikai tās darbību kopumā, bet arī pēc pieprasījuma sniegt ziņas par personu interesējošiem jautājumiem. No otras puses, informācijas atklātības princips ir instruments, ko sabiedrība izmanto valsts pārvaldes darba kontrolei, tādējādi ietekmējot pārvaldes kvalitāti. (..) Ja analizē dažādas valstīs pastāvošo kārtību informācijas atklātības principa ievērošanai, var secināt, ka informācijas atklātības principa saturs ir atkarīgs no katras valsts politikas šajā jautājumā. Atšķirīgās politikas cēlonis ir tiešā saistībā ar katras valsts vēsturisko attīstību.”1

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties