Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:576260
 
Vērtējums:
Publicēts: 02.01.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Epidemioloģija    3
2.  Etioloģija    3
3.  Patoģenēze    4
4.  Makroskopiska aina    5
5.  Mikroskopiska aina    6
6.  Morfoloģiskie iznākumi    7
7.  Komplikācijas    7
8.  Laboratorijas/funkcionālie izmeklējumi    8
9.  Simptomu skaidrojumi    9
10.  Terapijas pamatprincipi    11
  Izmantota literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

Anamnēze, palpācija, RTG, USG, mikroskopiskā izmeklēšana, klīniska simptomātika, ultraskaņa, datortomogrāfija, kolonoskopija, laporoskopija.
Liela daļa ārstu šaubās par primārā hroniskā apendicīta esamību. Visbiežāk neasas sāpes un sāpes pie palpācijas vēdera lejas daļas labajā pusē liecina par citām slimībām, tāpēc diagnozi bieži saista ar citu vēdera dobuma vai krūškurvja orgānu slimībām. Visizteiktākais hroniskā apendicīta rādītājs ir nepiepildīts aklās zarnas piedēklis, palēnināta tā iztukšošanās, deformācija, sašaurināšanās, formas izmaiņas, fēču akmeņu atrade ar ultraskaņas palīdzību.
Primārajam hroniskajam apendicītam ir raksturīga limfocitāra un histocitāra infiltrācija ar piedēkļa sienas sklerozi, fibrozi un pat gļotādas atrofiju. Visizplatītākie klīniskie simptomi, kas liecina par primāro hronisko apendicītu ir slikta dūša, aizcietējumi, paaugstināta temperatūra, sāpes vēdera lejas daļa labajā pusē.
Art RTG palīdzību var noteikt svešķermeņu, fēču akmeņu esamību piedēklī un to deformāciju.
Ar ultraskaņas palīdzību var noteikt brīvo šķidrumu ap aklās zarnas piedēkli, tā nevienmērīgu diametru, peristaltikas traucējumus, koprolītu esamību, palielinātus limfmezglus (līdz 1 – 2 cm) ingvinālajā rajonā.
Datortomogrāfija ļauj konstatēt pie hroniska piedēkļa iekaisuma sabiezinātu un neviendabīgu piedēkļa muskuļu slāni, iekaisuma procesus apkārtējos audos, šķidruma uzkrāšanos piedēklī un tā divertikulus.
Visefektīvākais izmeklēšanās veids hroniska apendicīta diagnosticēšanā ir kolonoskopija un laporoskopija, bet neskatoties uz to, piemēram, laporoskopijai ir savi mīnusi. Šī procedūra ir invazīva, tai arī var būt komplikācijas (brūču infekcijas utt.), 6,2 – 10% gadījumu netiek atrasts ne akūts, ne hronisks apendicīts. [2.][5.]
Laboratoriski asins analīzēs apendicītu var apstiprināt mērena leikocitoze. Urīnā izmaiņas atrod apmēram 40% pacientu (mikrohematūriju, leikocitūriju, proteinūriju).

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties