Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:742084
 
Vērtējums:
Publicēts: 23.09.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Likviditātes rādītāju analīze    4
  Maksātnespējas (saistību) rādītāju analīze    6
  Aktivitātes rādītāju analīze    7
  Rentabilitātes (ienesīguma) rādītāju analīze    8
  Secinājumi    9
  Izmantotā literatūra    10
Darba fragmentsAizvērt

Individuālais uzņēmums “U.Vecvagara projektēšanas un pakalpojumu birojs” Latvijas Republikas Uzņēmuma reģistrā reģistrējies 1992.gada 2.oktobrī. Uzņēmuma darbības veids - celtniecības projektēšana; kokapstrāde. Bet 07.11.95. veiktas izmaiņas - tiek ņemts apsaimniekošanai viesu māja "Motelis Nīcava”, kas atrodas Liepājas rajona, Nīcas pagastā. 03.04.96. klāt nāk viesu māja "Viesnīca Feja", kas atrodas Liepājā, Peldu ielā 25-1.
Šo uzņēmumu vada fiziska persona ar saviem personiskajiem līdzekļiem, un ir personīgi atbildīga par uzņēmuma nodrošināšanu ar līdzekļiem un patstāvīgi pieņem lēmumus. Par atalgojumu šī persona saņem uzņēmējdarbības gaitā gūto peļņu. Individuālais uzņēmējs ir atbildīgs par sava uzņēmuma parādiem ar savu personisko mantu. Tātad viņam piederošo māju, zemi, mašīnu var pārdot parādu segšanai.
Studiju darba mērķis – izanalizēt cik efektīvi strādā uzņēmums, cik drošs un racionāls ir finansējums, cik dārgs ir uzņēmuma kapitāls. Vērā tiks ņemti bilances, peļņas un zaudējumu dati.
Likviditātes rādītāji ir rādītāji, ar kuru palīdzību var novērtēt uzņēmuma spēju atmaksāt savus tekošos parādus. Šī spēja ir atkarīga no attiecības starp uzņēmuma maksāšanas līdzekļu potenciālu un uzņēmuma finansiālajām saistībām. Maksāšanas līdzekļu potenciāls nozīmē uzņēmumam piederošus likvīdus līdzekļus.
Par likvīdiem sauc tos aktīvus, kuri jau atrodas naudas formā, kā arī tos, kurus ātri var pārvērst naudas formā. Jo uzņēmumam ir vairāk likvīdo aktīvu, jo tā ekonomiskās iespējas ir lielākas. Atkarībā no aktīvu likviditātes pakāpes izšķir trīs likviditātes rādītājus (koeficientus).
Likviditātes rādītāju aprēķināšanai tiek izmantoti bilances un peļņas un zaudējumu aprēķina dati.
Saistību summa nevar pārsniegt kopējo aktīvu lielumu. Augsts šī rādītāja līmenis rāda, ka uzņēmumam ir grūti atmaksāt aizdotās summas, jo par tām ir jāmaksā liela procentu summa. Zems šī rādītāja līmenis nodrošina kreditoriem iespēju netraucēti saņemt aizdotās summas. Kreditori vēlas, lai šis rādītājs būtu zemāks. Normālā līmenī tam būtu jābūt 0.4 – 0.8.
Piemērā ir zems aizņemtā kapitāla līmenis, tas raksturo zemu attīstības tempu, kā tas ir šajā gadījumā. Tātad uzņēmums darbojas ar nelielu risku., tas var būt izdevīgi tikai kreditoram, jo savu naudu varēs atgūt bez problēmām. Uzskatu, ka uzņēmējdarbībā ir jāriskē un jāattītās.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties