Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:779299
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.06.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    6
1.  ANALĪTISKĀ APSKATA DAĻA    8
1.1.  Finansu analīzes būtība    8
1.2.  Finansu analīzes veidi    11
1.3.  Finansu analīzes metodes    12
1.3.1.  Vertikālā analīze    13
1.3.2.  Horizontālā analīze    13
1.3.3.  Finansu koeficientu analīze    14
1.3.3.1.  Likviditātes rādītāji    15
1.3.3.2.  Kapitāla struktūras vai maksātspējas rādītāji    17
1.3.3.3.  Rentabilitātes rādītāji    19
1.3.3.4.  Aktivitātes rādītāji    22
2.  PĒTĪJUMU UN APRĒĶINU DAĻA    27
2.1.  LDz darbības vispārīgais apraksts    27
2.2.  LDz finansiālā stāvokļa analīze    30
2.2.1.  Vertikālā analīze    30
2.2.2.  Horizontālā analīze    37
2.2.3.  Finansu koeficientu analīze    38
2.2.3.1.  Likviditātes rādītāji    38
2.2.3.2.  Kapitāla struktūras un maksātspējas rādītāji    40
2.2.3.3.  Rentabilitātes rādītāji    41
2.2.3.4.  Līdzekļu aprites vai aktivitātes rādītāji    43
Darba fragmentsAizvērt

Pāreja pie tirgus ekonomikas prasa no uzņēmējiem ražošanas efektivitātes produkcijas un pakalpojumu konkurētspējas paaugstināšanu, ieviešot zinātniski – tehniskā progresa sasniegumus, ražošanas saimniekošanas un vadības efektīvas formas, uzņēmējdarbības aktivizēšanu un iniciatīvu.
Šai sakarā svarīga loma ir uzņēmuma saimnieciskās darbības analīzei. Ar šīs analīzes palīdzību tiek izstrādātas uzņēmuma stratēģijas un taktika, pamatoti plāni un vadības lēmumi, novērtēti uzņēmuma darbības rezultāti un atklāti ražošanas efektivitātes paaugstināšanas rezervi. [15, 3.lpp.]
Mūsdienās arvien lielākā nozīme ir finansu analīzei jeb uzņēmuma finansiālā stāvokļa analīzei. Lai izdzīvotu tirgus ekonomikas apstākļos un nepievestu uzņēmumu līdz bankrotam, uzņēmuma vadībai labi jāzina, kā vadīt finanses, kādai jābūt kapitāla struktūrai pēc sastāva un avotu veidošanās, t.i. kādai jābūt pašu līdzekļu daļai un kādai – aizņemto līdzekļu daļai.
Uzņēmuma finansiālais stāvoklis ir tā spēja finansēt savu darbību. Šī spēja ir raksturojama ar finansu resursu nodrošināšanu, kas ir nepieciešami normālai uzņēmuma funkcionēšanai, to izmantošanas efektivitāti, finansu savstarpējām attiecībām ar citām juridiskajām un fiziskajām personām, maksātspēju un finansiālo stabilitāti. Tādēļ uzņēmuma vadībai arī precīzi jāzina tādi tirgus ekonomikas jēdzieni, kā lietišķa aktivitāte, likviditāte, maksātspēja, rentabilitāte, finansu stabilitāte, kā arī to analīzes metodika. [15, 13.lpp.]

1.1. Finansu analīzes būtība

Finansu analīze ir saistīta ar analītisko instrumentu un metožu izmantošanu, analizējot finansu dokumentus ar mērķi atklāt likumsakarības, kas varētu palīdzēt lēmumu pieņemšanā. Analīze var tikt izmantota kā iepriekšējas pārbaudes instruments attiecībā uz investīcijieguldījumiem vai uzņēmumu saplūšanu. Tā var kalpot par nākamā finansiālā stāvokļa un rezultātu prognozēšanas instrumentu. Analīze arī palīdz atklāt problēmas, kas saistītas ar ražošanas līdzekļu izmantošanu un uzņēmuma vadīšanu kopumā. Bet galvenais, izmantojot finansu analīzi, vairs nav jāpakļaujas tikai uz intuīciju, pieņēmumiem, bet uz reāliem situāciju atspoguļojošiem datiem. Analīze protams nenoliedz profesionālās intuīcijas nepieciešamību, bet tā izveido stabilu informatīvo bāzi intuīcijas racionālai pielietošanai.
Finansu analīzes teorētisko bāzi veido ekonomiskā teorija un analīze. Ekonomiskā analīze ir speciālu zināšanu sistēma, kura pēta ekonomiskos procesus, kuri radušies objektīvu ekonomisku likumu un subjektīvu faktoru ietekmē. Ekonomiskā analīze ir saistīta ar uzņēmuma vadības funkcijām, ekonomiskās informātikas bāzi, plānošanu, ražošanas regulēšanu un kontroli. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties