Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Emocionālā intelekta nozīme veiksmīgas starppersonu saskarsmes veidošanā

     

    Referāts16 Psiholoģija

4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:158225
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.10.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Emocionālais intelekts    5
1.1.  Emocionālā intelekta būtība un nozīme    5
1.2.  Empātijas spēja    7
1.3.  Emocionālā intelekta veidošanās dinamika    9
2.  Saskarsmes loma sabiedrībā    14
2.1.  Saskarsmes struktūra    15
2.2.  Veiksmīgas starppersonu saskarsmes veidošanas nosacījumi    15
  Nobeigums    19
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    20
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
Referātā izklāstītā tēma ir aktuāla, jo emocionālā intelekta attīstīšana cilvēkam paver iespējas gan uz veiksmīgu karjeru, gan uz labām savstarpējām attiecībām, kas nozīmē – uz pilnvērtīgu dzīvi. Ir pierādīts, ka emocionālais intelekts ir tik pat svarīgs vai pat svarīgāks par akadēmisko zināšanu intelekta koeficientu. Emocionāli inteliģenti cilvēki ir labi iepazinuši savas emocijas un prot ar tām tikt galā, viņi prot arī nojaust citu cilvēku jūtas un adekvāti reaģēt, tāpēc viņi ir līdzsvaroti, biežāk jūtas apmierināti ar sevi un savu dzīvi, nekā tie cilvēki, kam trūkst emocionālā intelekta.
Emocionālais intelekts var būt vecāku davātā dāvana, bet var būt arī cilvēka paša centienu rezultāts. Cilvēka spējai izprast sevi un citus, kontrolēt savas emocijas, motivēt sevi darbībai, neatkāpties grūtību priekšā, nepadoties garastāvokļa svārstībām, spējai just līdzi citiem un neatteikties no cerības ir noteicošā loma cilvēku saskarsmē. Varam secināt, ka emocionālais intelekts ir tāds emocionālo spēju un sociālo iemaņu kopums, kas nosaka veiksmīgu saskarsmi. Savukārt, saskarsme ir vienīgā emocionālā intelekta pastāvēšanas forma, jo emocionālais intelekts veidojas, attīstās un eksistē tikai cilvēkam saskaroties ar līdzcilvēkiem.
Katram saskarsmes komponentam ir raksturīgi savi procesi un mehānismi, kas nodrošina šo procesu īstenošanu. Katrs no saskarsmes partneriem ir atbildīgs par veiksmīga dialoga veidošanos. Jo veiksmīgāk cilvēks pārvalda saskarsmes procesus, jo veiksmīgāk viņam izdodas uzturēt attiecības ar apkārtējiem, un cilvēka emocionālajam intelektam šeit pieder izšķirošā loma.
Veiksmīga saskarsme nav iespējama bez saprašanās. Emocionālais intelekts ļauj cilvēkam saprast savas un citu emocijas un veiksmīgi pielietot tās saskarsmē. Emocionālajam intelektam ir ne tikai praktiskā nozīme saskarsmē (cilvēkam, ar kuru patīkami kontaktēties, ir lielākas izredzes gūt panākumus dzīvē), tas bagātina attiecības, ļauj patiesi iepazīt otro cilvēku, izprast viņu, viņa viedokli. Mūsdienu globālajā sabiedrībā emocionālajam intelektam ir īpaši liela nozīme, jo šo spēju izkopšana ir veids, kā dažādu kultūru pārstāvjiem sadzīvot savstarpējā cieņā.
Lai varētu iepazīt citus cilvēkus un labi veidotu attiecības ar citiem, vispirms ir jāiepazīst pašam sevi. Tas nozīmē, ka ir jāveido un jāpilnveido savs emocionālais intelekts.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1326072
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties