Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:556045
 
Vērtējums:
Publicēts: 13.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Organizācija    3
1.1.  ECB vēsture    3
1.1.1.  EMS izveides gaita.    3
1.2.  Dalibvalstis    4
1.3.  ECBS un Eirosistēma    4
1.4.  ECB padome un valde    5
1.5.  ECB Ģenerālpadome    5
2.  ECB darbība    7
2.1.  Galvenie uzdevumi    7
2.2.  ECB neatkarība    9
2.3.  Kapitāla struktūra    9
2.4.  ECB instrumenti    9
2.3.  Iespējamās reformas ES paplašināšanās rezultātā    11
3.  Latvija, EMS un eiro    12
Darba fragmentsAizvērt

Organizācija

Eiropas Savienības (ES) Ekonomiskās un monetārās savienības (EMS) izveides augstākais sasniegums ir vienotas valūtas – eiro – ieviešana un Eiropas Centrālās bankas (ECB) nodibināšana. Eiropas Centrālā banka kopā ar eiro zonas valstu centrālajām bankām veido Eirosistēmu. Eirosistēmas galvenais mērķis ir cenu stabilitātes nodrošināšana ar monetārās politikas palīdzību. ECB ir centrālā loma šī mērķa sasniegšanā, jo tā ir pilnībā atbildīga par kopējās monetārās politikas noteikšanu un īstenošanu eiro zonā jeb EMS dalībvalstīs.

1.1. ECB vēsture

Eiropas Centrālā banka (ECB) sāka savu darbību 1998. gada 1. jūnijā. Tā tika dibināta saskaņā ar 1992. gadā parakstīto Māstrihtas līgumu, kas paredzēja Ekonomiskās un monetārās savienības (EMS) izveidi trīs posmos, kas noslēgsies ar ECB dibināšanu un Eiropas vienotās valūtas ieviešanu. Patlaban ECB galvenais praktiskais uzdevums ir nodrošināt Eiropas vienotās valūtas - eiro - sekmīgu ieviešanu skaidras naudas norēķinos.
ECBS darbības tiesiskais pamats ir ES līgums un ECBS statūti. Statūti nosaka ECBS mērķus un uzdevumus, struktūru, tiesības un pienākumus, monetārās funkcijas un operācijas, pienākumus saistībā ar kredītiestāžu uzraudzību, iekšējos finanšu jautājumus (atskaites, audits, kapitāls, rezerves aktīvi, peļņas sadale), vispārīgos jautājumus (tiesības izdot noteikumus un rekomendācijas, ECB juridiskā kontrole, personāls, atrašanās vieta, slepenība, privilēģijas un imunitāte).
1.1.1. EMS izveides gaita.

Pirmais posms: 01.07.1990.-01.01.1994. Līdz šī posma sākumam tika atcelti visi kapitāla kustības ierobežojumi Eiropas Kopienas (EK) valstīs. Šajā periodā EK valstis aktivizēja monetārās politikas koordināciju. Izšķiroša loma lēmumu pieņemšanā bija Eiropas Ekonomiskās kopienas dalībvalstu centrālo banku vadītāju komitejai.
Otrais posms: 01.01.1994.-01.01.1999. Šis posms sākās ar Eiropas Monetārā institūta (EMI) dibināšanu. Galvenie uzdevumi šajā fāzē bija Eiropas Centrālo banku sistēmas (ECBS) izveidošanas priekšdarbu veikšana, īpaši monetārās politikas principu izstrāde, kā arī gatavošanās eiro ieviešanai. Svarīgs darba aspekts bija arī monetārās politikas koordinācijas nostiprināšana starp Eiropas Savienības (ES) valstīm un valstu veiktā progresa novērtēšana. EMI kļuva par ECB dibināšanas personāla bāzi.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties