Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:521645
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Eiropas Savienības Ekonomiskās un monetārās savienības (EMS) izveides kulminācija ir vienotas valūtas – eiro – ieviešana un Eiropas Centrālās bankas (ECB) dibināšana. Eiropas centrālā banka kopā ar to ES dalībvalstu centrālajām bankām, kuras pilnībā piedalās EMS un ir ieviesušas eiro, veido Eirosistēmu. Eirosistēmas darbības galvenais mērķis ir cenu stabilitātes nodrošināšana ar monetārās politikas palīdzību. ECB ir centrālā loma šī mērķa sasniegšanā, jo tā ir pilnībā atbildīga par kopējās monetārās politikas formulēšanu un izpildi eirozonā jeb EMS dalībvalstīs.


VĒSTURE

Eiropas Centrālās bankas dibināšana un eiro ieviešana iezīmēja pēdējo no trim posmiem Ekonomiskās un monetārās savienības izveidošanā Eiropas Savienībā. EMS mērķis ir pilnveidot vienoto tirgu (ieviests jau 1993. gada 1. janvārī), ko raksturo brīva personu, preču, pakalpojumu, kapitāla kustība un kopēja konkurences politika, vienota valūta (eiro), kopēja neatkarīga centrālā banka (ECB) un kopēja monetārā politika. Tādējādi EMS jau tagad ir visdziļākā monetārā savienība, salīdzinot ar iepriekšējiem Eiropas ekonomiskās un monetārās integrācijas mēģinājumiem.


Eiropas Centrālās bankas dibināšana

ECB ir dibināta 1998. gada 1. jūnijā, un tās mītne atrodas Frankfurtē pie Mainas. ECB un ECBS (Eiropas Centrālo banku sistēma) likumīgais pamats ir Līgums par Eiropas Savienību jeb Māstrihtas līgums – šo institūciju protokols ir līguma pielikums.


EMS izveides gaita

Pirmais posms: 01.07.1990.-01.01.1994. Līdz šī posma sākumam tika atcelti visi kapitāla kustības ierobežojumi Eiropas Kopienas (EK) valstīs. Šajā periodā EK valstis aktivizēja monetārās politikas koordināciju. Izšķiroša loma lēmumu pieņemšanā bija Eiropas Ekonomiskās kopienas dalībvalstu centrālo banku vadītāju komitejai.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties