SECINĀJUMI
1. Pirmajā nodaļā veiktais ieskats cilvēkresursu vadības teoriju attīstībā ļauj izprast kādas ir organizāciju cilvēkresursi vadības teorijas un to izvirzītās, noteiktās prasības darbaspēkam.
2. Cilvēkresursu vadība ir pasākumu kopums, kas paredzēti, lai nodrošinātu cilvēkresursu integrēšanos uzņēmumā, visu darbinieku iesaistīšanos uzņēmumā notiekošajos procesos, kā arī, lai nodrošinātu cilvēkresursu darba kvalitāti.
3. Cilvēkresursu plānošanas pamatā ir uzņēmuma koncepcija par potenciālajām amata vietām vairāku gadu laikā – kādas amata vietas uzņēmums nodrošinās, attiecīgi, cik daudz un kādi cilvēkresursi uzņēmumam būs nepieciešami, lai nodrošinātu savu darbību.
4. Cilvēkresursu meklēšana, atlase un izvēle ir būtisks cilvēkresursu vadības procesa posms, jo tieši šajā posmā, kad uzņēmumā radusies vakance, izšķiras tas, vai uzņēmumam izdosies atrast un piesaistīt attiecīgajam amatam un uzņēmuma darbības specifikai atbilstošu darbinieku, kas vakanci aizpilda.
5. Cilvēkresursu atlase ir process, kura laikā uzņēmumā tiek veikta amata pozīcijai visatbilstošākā un piemērotākā kandidāta izvēle no noteikti kandidāti attiecīgajam amatam
6. Adaptācijas galvenais uzdevums ir efektīva jauna darbinieka iesaistīšana darba procesā un kolektīvā, kā arī darbinieka sagatavošana darbam.
7. Motivācija ir dzinulis, kas liek darīt darbu labāk, vairāk, efektīvāk, gūt panākumus.
8. Novērtēšanas galvenais mērķis ir uzlabot darbinieka individuālo ieguldījumu uzņēmumā.
9. Izvēloties konkrēto darbinieku darba novērtēšanas metodi, uzņēmuma atbildīgajām personām jāizvēlas metode, kas atbilst uzņēmuma lielumam, tā rīcībā esošajiem cilvēkresursiem un finanšu resursiem, lai uzņēmuma atbildīgās personas varētu efektīvi novērtēt tā darbinieku veikumu
…