Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:990493
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Attīstoties ekonomiskam un ražošanas attiecībām radās nepieciešamība pēc, gan iekšzemes, gan starptautisko, kravu pārvadājumiem.
Kravu pārvadājumus atkarībā pēc vajadzībām un ekonomiskā efekta veic ar dažāda veida transportlīdzekļiem. Vispār izdala piecus transporta veidus, kuru darbību un organizāciju nosaka atbilstošie reglamentējošie dokumenti. Tātad pārvadājumus var veikt ar sekojošiem transporta veidiem:
Dzelzceļa;
Ūdens;
Automobiļu;
Gaisa;
Cauruļvadu.
Taču no visiem šiem transporta veidiem var izdalīt atsevišķo nozari: bīstamo kravu pārvadāšana, kas saistīta ar bīstamo vielu pārvadāšanu. Protams, bīstamo kravu pārvadāšanu papildus vēl reglamentē speciālie normatīvi, gan kopēji, gan katram transporta veidam atsevišķi. Papildus prasības izvirzās arī gan kravas nosūtītajam, gan kravas pārvadātajam, gan transportlīdzeklim, gan pašai kravai un tas iepakojumam, dokumentu noformēšanai un pārvadāšanas maršruta izvēlei, kā arī pārkraušanai un glabāšanai.
Tāpēc tālāk darba izskatīsim kas ir nepieciešams lai uzsākt kravu pārvadājumus ar kādu no transporta veidiem, noteiksim kas īsti ir bīstamas kravas un to pārvadāšana, pārvadāšanas noteikumus. Sīkāk akceptēsim tam vajadzīgos dokumentus, prasības, kas izvirzītas bīstamas kravas pārvadāšanai ar autotransportu. Problēmas ir saistītas ar risku kas var rasties pārvadājot bīstamo vielu (kravu). Normāla režīma bīstamas kravas nerada nekādu risku, bet avarējot transportlīdzeklim, paradoties sūcei, iedarbojoties vielām sava starpa vai ar ūdeni (gaisa skābekli) var izraisīt sprādzienu, ugunsgrēku, izdalīt cilvēkiem un apkārtējai videi kaitīgos tvaikus vai savādāk piesārņot vidi, kas savukārt var būt bīstams gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Un lai samazināt šo riska situāciju rašanas iespējas vai samazināt nelaimes gadījuma seku ietekmi arī ir izstrādāti aukstāk minēti normatīvi un izvirzītas atsevišķas prasības dotiem pārvadājumiem. Tapāt tiek padomāts arī par sekmīgo avārijas seku likvidāciju un pasākumiem veicamiem, kad vielas nonāk saskarsmē ar cilvēku un var tam kaitēt (pirmā palīdzība). Protams, atsevišķas prasības noteiktas ne tikai bīstamo vielu pārvadāšanai, bet arī to uzglabāšanai, iekraušanai un izkraušanai.
Ar noteikta departamenta palīdzību katram transporta veidam izdodami vēl papildus dokumenti. Piemēram, aviācija tie ir: ekspluatanta liecība; tehniskās ekspluatācijas licence; licence uz konkrētu darbības veidu.
Lai varētu veikt pārvadājumus ar jebkāda veida transporta veidu ir nepieciešama vesela saime dokumentu, kurus var sadalīt trijās apakšgrupas (skaties 1.tabulu).
Zemāk, tabula, minēti dokumenti ir nepieciešami jebkādiem pārvadājumiem, bet veicot bīstamo kravu pārvadājumus ir nepieciešami vēl papildus dokumenti, pie kuriem mēs apstāsimies vēlāk, tagad definēsim, kas īsti ir bīstamo kravu pārvadāšana un ar ko tā atšķiras no parastiem pārvadājumiem.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties