Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka

Izdevīgi: šodien akcijas cena!

Parastā cena:
6,49
Ietaupījums:
1,17 (18%)
Cena ar atlaidi*:
5,32
Pirkt
Identifikators:557921
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.03.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    5
  Etniskās identitātes attīstība multikulturālā vidē    6
2.  Zentas Mauriņas eseja „Baltās drānas”    8
2.1.  Baltās krāsas nozīme    9
2.2.  Daiļums    10
2.3.  Darbs    13
2.4.  Zeme    15
2.5.  Miers    17
2.6.  Klusums    19
2.7.  Iežēla    21
2.8.  Spīts    23
3.  Garlība Merķeļa viedoklis par latviešiem    25
4.  Mūsdienu cilvēka viedoklis par latviešiem    26
  Secinājumi    28
  Izmantoto informācijas avotu saraksts    29
  Pielikumi    30
Darba fragmentsAizvērt

Šī zi­nāt­nis­ki pēt­nie­cis­kā dar­ba pa­ma­tā ir Zen­tas Mau­ri­ņas ese­ja „Bal­tās drā­nas”, ku­rā rakst­nie­ce ir iz­tir­zā­ju­si lat­vie­šu tau­tas pa­mat­vēr­tī­bas, tās īpa­šī­bas, bal­sto­ties uz lat­vju dai­nām. Vi­ņa ir sa­ska­tī­ju­si sep­ti­ņas vēr­tī­bas, kas piemīt latvietim: dai­ļu­mu, zem­i, dar­bu, mie­ru, klu­su­mu, ie­žē­lu, spī­tu. Vi­sas šīs īpa­šī­bas iz­riet no bal­tās krā­sas pa­ve­die­na, ko Zen­ta Ma­uri­ņa liek par pa­ma­tu vi­sām ie­priekš­mi­nē­ta­jām vēr­tī­bām. Kat­ru pa­ve­die­nu vi­ņa ­sais­ta ar latviešu tautas etniskajām vērtībām, se­viš­ķi ar lat­vie­šu Die­vi­ņu, ku­ru vi­ņa sauc par bal­tu – tā­tad ētis­ki un es­tē­tis­ki tī­ru.
Sa­vā dar­bā es kat­ru Zen­tas Mau­ri­ņas lat­vie­šos sa­ska­tī­to īpa­šī­bu saistīju ar vi­ņas dzī­vi un daiļ­ra­di, bal­sto­ties uz vi­ņas skaid­ro­ju­miem un ci­tā­tiem no rakstnieces sa­rak­stī­ta­jām grā­ma­tām. Lie­la no­zī­me tiek pie­vēr­sta Zen­tas Mau­ri­ņas et­nis­ka­jai iz­cel­smei. Vi­ņas ve­cā­ki bi­ja da­žā­du tau­tī­bu: tēvs – lat­vie­tis, bet mā­te bi­ja vā­cie­te, ku­ra lat­vis­ki ne­kad ne­ru­nā­ja, tā­tad, var se­ci­nāt, ka Zen­ta ir ti­ku­si audzi­nā­ta vā­cis­kā ga­rā. To­mēr in­te­re­san­ti ir tas, ka vi­su mū­žu vi­ņa se­vi sauc par lat­vie­ti un cī­nās par Lat­vi­jas vār­du lie­la­jā Eiro­pā.
Otrs pē­tī­ju­ma mo­tīvs ir Zen­ta Mau­ri­ņa in­va­lī­de, kas, sē­žot ra­tiņkrēs­lā, ir izbraukājusi Eiropu un sevi dēvējusi par „Eiro­pas pil­so­ni”.
Šis darbs ir pē­tī­jums par to, ar ko mūs­die­nu cil­vē­kam aso­ci­ējas lat­vie­ši kā tau­ta , kas ir pār­cie­tu­si ka­rus, ie­ka­ro­ša­nu, pa­kļau­ša­nu un ap­spie­ša­nu un at­kal ti­ku­si brī­va. Dar­bā es­mu ie­kļā­vu­si pē­tī­ju­mu, kas at­spo­gu­ļo da­žā­du tau­tī­bu, da­žā­du ve­cu­mu un dzi­mu­mu cil­vē­ku vie­dok­ļus par lat­vie­šiem.
Tas ir pētījums par Zen­tas Mau­ri­ņas, lat­vie­šu tau­tas un mūs­die­nu cil­vē­ka at­tie­cī­bām.
Ša­jā dar­bā tiek vēr­tē­tas lat­vie­šu tau­tas etniskās vērtības Zen­tas Mau­ri­ņas dzī­vē un daiļ­ra­dē, sa­lī­dzi­not to ar mūs­die­nu cil­vē­ka uz­tve­ri un priekš­sta­tiem. Par pa­ma­tu ir ņem­ta Zen­tas Mau­ri­ņas ese­ja „Bal­tās drā­nas”, ku­rās vi­ņa, bal­sto­ties uz K. Barona „Lat­vju Dai­nām”, iz­tir­zā lat­vie­šus kā tau­tu un sa­lī­dzi­na to ar ci­tām tau­tām. Mans mēr­ķis bi­ja no­skaid­rot, cik lie­lā mē­rā Zen­tas Mau­ri­ņas lat­vie­šiem pie­dē­vē­tās sep­ti­ņas vēr­tī­bas at­tie­cas uz vi­ņu pa­šu. Sa­vu pē­tī­ju­mu es vei­cu, la­sot vi­ņas grā­ma­tas, vā­cot bio­grā­fis­kos ma­te­ri­ālus par vi­ņu pa­šu. Mans mēr­ķis bi­ja iz­prast, ko lat­vis­kais no­zī­mē jauk­tā ģi­me­nē dzi­mu­šai rakst­nie­cei, ku­ra būdama audzināta vā­cis­kā ga­rā, se­vi dē­vē par lat­vie­ti. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,61 €
Materiālu komplekts Nr. 1128752
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „"Baltās drānas" – latviešu pasaules uzskats Zentas Mauriņas dzīvē un daiļradē”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/557921

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties