Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:501215
 
Vērtējums:
Publicēts: 17.11.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Atkritumu veidi    4
  Kur rodas bīstamie atkritumi?    7
  Mājsaimniecībā radītie bīstamie atkritumi    8
  Kā rīkoties ar mājsaimniecības bīstamajiem atkritumiem?    9
  Bīstamo atkritumu pārstrādes tehnoloģijas    10
  Atkritumu sadedzināšana    11
  Kādas ir priekšrocības un mīnusi, izmantojot atkritumu sadedzināšanas metodi?    12
  Avotu saraksts    13
Darba fragmentsAizvērt

Vairumam no mums atkritumi ir maisiņi ar sadzīves pārpalikumiem, ko mēs katru nedēļu aiznesam uz atkritumu konteineriem.

Tos "kaut kur aizved", taču reti kurš tiešām ir redzējis izgāztuvi, kur šie atkritumi tiek izbērti un ar buldozeru ierakti zemē. Atkritumi var nonākt arī atkritumu dedzinātavā, kur tie ļoti augstā temperatūrā tiek sadedzināti, vai otrreizējās pārstrādes centrā, kur tie tiek sašķiroti, lietās, ko mēs varam izmantot vēlreiz.

Sadzīves atkritumi ir tikai maza daļiņa no atkritumu kalna, kas izaug katru gadu. Nelaime ir tāda, ka šis kalns aug arvien ātrāk un izaug arvien lielāks, jo Eiropa kļūst bagātāka, un mēs pērkam arvien vairāk dažādu mantu, kas rada arvien vairāk atkritumu. Un diemžēl daudzās valstīs atkritumi vēl aizvien netiek apsaimniekoti kā nākas. Bioloģiski noārdāmi atkritumi kā ēdiena atliekas, tiek izmesti izgāztuvēs, tā vietā, lai tos atliktu atsevišķi, sapūdētu un iestrādātu augsnē kā vērtīgu kompostu. Un tad vēl bīstamās vielas, piemēram, tādi smagie metāli kā svins, no izgāztuvēm nonāk vidē un nodara kaitējumu tuvumā dzīvojošajiem bērniem, pieaugušajiem un dzīvniekiem. Mums vienkārši vairāk jānodarbojas ar atkritumu pārstrādi un jālieto tādas preces, kas mums kalpo ilgāk.

Taču pastāv vēl kāda problēma. Tās ir ķimikālijas.

Gudri cilvēki laboratorijās ir radījuši krietni vairāk par 100 000 dažādu sadzīves ķimikāliju. Ķimikālijas var būt cietas, pulverveida, šķidras vai gāzveida. Taču daudzas no šīm sadzīves ķimikālijām nekad agrāk nav bijušas daļa no mūsu zemes vides. Dažas no šīm vielām kā, piemēram, smagie metāli un tā saucamie "noturīgie organiskie piesārņotāji", ir zināmas kā bīstamas jau daudzus gadus. Ja viela ir "noturīgs organiskais piesārņotājs", tas nozīmē, ka tā neizgaist pati no sevis un tāpēc var mums kaitēt. Arī daudzas citas ķimikālijas var būt bīstamas. Problēma ir tāda, ka mēs vienkārši nezinām, kā vairums ķimikāliju iedarbojas uz vidi un kā tās ietekmē cilvēkus un dzīvniekus.

Daudzi zinātnieki Eiropā nodarbojas ar vides novērošanu un pārbauda ūdeni, augsni un gaisu. Ir labi, ka kaitīgu ķimikāliju koncentrācija vidē ir samazinājusies, taču daudzos Eiropas apgabalos šī koncentrācija vēl aizvien ir pārāk augsta. Mēs arī zinām, ka visā Eiropā cilvēki lieto arvien vairāk un vairāk ķimikāliju. Mums visiem jāpieliek visas pūles, lai ierobežotu ķimikāliju lietošanu - it īpaši to ķimikāliju lietošanu, kuras mums ir zināmas kā kaitīgas.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1134517
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties