Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:135990
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.11.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

ES enerģētikas politikā par svarīgu kritēriju līdz šim tikusi uzskatīta ietekme uz vidi un klimata pārmaiņām. 2004.gada Eiropas Komisijas paziņojumā par atjaunojamo energoresursu izmantošanu uzsvērta arī nepieciešamība samazināt atkarību no resursu importa un palielināt biomasas izmantošanu. Tāpēc atjaunojamo energoresursu īpatsvara pieaugums energobilancē ir viena no ES enerģētikas prioritātēm. Tomēr 2005. un 2006.gadā aktualizējoties energoapgādes drošības problēmām, jaunais 2006.gadā publiskotais politikas dokuments „Jaunā enerģijas politika Eiropai”, atzīstot, ka tikai ar atjaunojamajiem enerģijas resursiem neizdosies atrisināt enerģijas piegāžu diversifikācijas un drošības problēmas, paredz pārvērtēt arī dažādu fosilo kurināmo un kodolenerģijas lomu.
Eiropas Savienības stratēģiskā virzība ir vērsta uz enerģijas apgādes drošības paaugstināšanu, dažādojot enerģijas ieguves veidus un avotus, enerģētikas tirgu konkurētspējas nodrošināšanu, kā arī ilgstpējības principu respektēšana Eiropas Komisijas Baltā grāmatā „Enerģija nākotnei: atjaunojamie enerģijas avoti” (1997) noteica, ka atjaunojamo resursu daļa Eiropas Savienības primāro resursu bilancē jāpalielina no 6 % 1997. gadā līdz 12 % 2010. gadā.
Zaļā grāmata COM(2000)769 par Eiropas stratēģiju drošai energoapgādei (2000.) par galveno politisko mērķi izvirzīja atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanu, ņemot vērā Eiropas Savienībā esošo atjaunojamo energoresursu potenciālu.
Nākamais solis šīs politikas turpināšanā bija Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2001/77/EK (2001.gada 27.septembris) par tādas elektroenerģijas pielietojuma veicināšanu iekšējā elektroenerģijas tirgū, kas ražota izmantojot neizsīkstošos enerģijas avotus .Direktīvas mērķis ir palielināt no atjaunojamajiem energoresursiem saražoto daļu līdz 22,1% no kopējā Eiropas Savienības elektroenerģijas patēriņa 2010.gadā.
Atsevišķs mērķis tika izvirzīts arī attiecībā uz biodegvielām – Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2003/30/EK (2003.gada 8.maijs) par biodegvielas un citu atjaunojamo veidu degvielas izmantošanas veicināšanu transportā nosaka, ka biodegvielas īpatsvaram ES dalībvalstīs jāsasniedz 2% 2005.gadā un 5,75% 2010.gadā. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties