Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:240021
 
Vērtējums:
Publicēts: 29.01.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Ekonomiskā doma, tās pirmsākumi    5
2.  Klasiskā ekonomikas skola, un tās pārstāvji    7
3.  Viljams Petijs    9
4.  Edems(Ādams) Smits    10
5.  Deivids (Dāvids) Rikardo    12
6.  Tomass Roberts Maltuss    14
  Nobeigums    16
  Izmantotā literatūra un avotu saraksts    17
Darba fragmentsAizvērt

Mūsu civilizācijas zinātnes saknes ir meklējamas Senajā Grieķijā. Līdz pat XVIII.gs. zinātne bija vienota un nedalījās atsevišķās nozarēs. Tās nosaukums bija filozofija, un visi zinātnieki tika saukti par filozofiem. XVII.gs.sākumā no vienotās zinātnes atdalījās dabas filozofija, ko mūsdienās sauc par fiziku. XIX.gs.sākumā no fizikas atdalījās ķīmija un savukārt no tās-bioloģija un fizioloģija. Filozofijas ietvaros kā patstāvīgas zinātnes sāka veidoties matemātika, ekonomika (sākotnēji ar nosaukumu "politiskā aritmētika"), socioloģija, jurisprudence u.c. XX.gs. notika zinātnes sazarošanās daudzās sīkās nozarēs.
Senajā Grieķijā saimniecības sistēma bija vienkārša, balstīta galvenokārt uz lauksaimniecību un tās produktu apmaiņu. Valsts izdevumi gandrīz pilnībā saistījās tikai ar militārām vajadzībām.
Grieķu domātāji bija ieinteresēti organizatorisko lēmumu efektivitātē. Viņu izpratnē ekonomika bija galvenokārt vadības zinātne. Grieķu domātāji nenonāca līdz domai par tirgu kā pašregulējošu procesu, kas ir pamatā ekonomikas zinātnei mūsdienu izpratnē.
Senās Grieķijas pagrimumam sekoja Romas impērijas uzplaukums. Salīdzinājumā ar Grieķiju Romā bija daudz rosīgāka saimnieciskā dzīve. Ekonomiskā doma, tāpat kā zināšanas daudzās citās jomās, neattīstījās un bija zemākā līmenī nekā Grieķijā. Vienīgā zinību joma, kas atstāja paliekošu ietekmi, bija jurisprudence. Šāda zinātnes stagnācija Romā ir izskaidrojama ar romiešu pārlieko pragmatismu, kas izslēdza intelektuālās intereses, un kā zināms, šāda pieeja noveda Romas impēriju pie sabrukuma.
Vienīgais, ko ir vērts pieminēt, runājot par romiešu lomu ekonomiskās domas attīstībā, ir agrīnā kristiānisma ietekme. Romiešu ideoloģijas turpinājums bija sholasticisms, kura pārstāvji uzskatīja, ka pētījumi ir jābalsta nevis uz loģikas likumiem un pieredzi, bet uz autoritāšu viedokli.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1146252
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties