Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:106531
 
Vērtējums:
Publicēts: 11.09.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads   
  Latvijas tiesu sistēma   
  Rajona (pilsētas) tiesu darbības (funkcijas) un saistība ar tiesu sistēmu   
  Latvijas Republikas tiesneši, tiesu amatpersonas un institūcijas   
  Tiesības uz taisnīgu tiesu   
  1.lieta   
  2. lieta   
  3.lieta   
  Secinājumi   
  Izmantotās literatūras un normatīvo aktu saraksts   
Darba fragmentsAizvērt

Laika posmā no 2005. gada 29. jūnija līdz 20005. gada 26. augusta biju praksē Valmieras rajona tiesā. Prakses laikā apmeklēju tiesas sēdes, kurās izskatīja – krimināllietas, civillietas un administratīvās lietas . Savā darbā aprakstīšu tiesas norisi, procesuālās tiesiskās reglamentācijas piemērošanu, gan arī to, kas attiecas uz konkrēto lietu, tās apstākļiem un materiālo tiesību aspektiem. Prakses laikā iepazinos tiesas lietu sadali un izskatīšanas kārtību. Iepazinos ar tiesnešu un tiesu amatpersonu darbu. Savā darbā vairāk pieskaršos rajonu(pilsētu) tiesu darbībai un tiesnešu, amatpersonu darbam.
Vai tā bijusi pirmatnējā kopiena vai attīstīta valsts, blakus izdotajiem tabu, aizliegumiem un likumiem, vienmēr eksistējuši likumu ignorētāji un pārkāpēji. Lai ar šo parādību ierobežotu un likuma pārkāpēji saņemtu sodu, gadu gaitā tika izveidotas dažādas tiesu sistēmas, kas katrā valstī atkarīgas no valsts pārvaldes un valsts iekārtas formas. Latvija ir neatkarīga demokrātiska valsts. Galvenais normatīvais akts, kas nosaka valsts iekārtu ir „Latvijas Republikas Satversme”. Latvijā tiesu spriež tikai tiesa. Satversmes 82. pants nosaka: Tiesu Latvijā spriež rajona (pilsētas) tiesas, apgabaltiesas un Augstākā tiesa, bet kara vai izņēmuma stāvokļa gadījumā – arī kara tiesas. Vēl tiesu darbu regulē likums” Par tiesu varu”, kur nosaukti arī tiesu neatkarības un lietu izskatīšanas pamatprincipi, kas ir obligāts nosacījums, pēc kuriem jāvadās ikvienam tiesnesim izskatot lietu un spriežot tiesu:
1.Patiesība.
2.Likumība.
3.Atklātums.
4.Koleģialitāte.
5.Tiesvedības valoda.
6.Aizstāvība.
7.Nevainīguma prezumpcija.
8.Pušu līdztiesība.
9.Sacīkste.
10.Objektīvās izmeklēšanas princips.
11.Nepārtrauktība.
12.Tiešums un mutiskums.
13.Procesuālā ekonomija.
Mūsdienu sabiedrības tiesību un interešu aizsardzības formas ir tieši saistītas ar tiesu sistēmu, līdz ar to ir jāatceras par tik bieži pieminētajām neskaidrībām un nepilnībām tajā. Savā darbā vēlējos izzināt Latvijas tiesu sistēmas galvenās instances, kurās tiek īstenotas tiesību un interešu aizsardzība, zinot, ka vēl neesam tikuši galā ar vēl tik daudzajām nepilnībām un likumu dispozīcijām. Katrai personai ir tiesības uz tiesas aizsardzību pret tās dzīvības, veselības, personiskās brīvības, goda cieņas un mantas apdraudējumiem, garantējot tai tiesības, lai uz pilnīgas līdztiesības pamata, atklāti izskatot lietu neatkarīgā un objektīvā tiesā, tiktu noteiktas šīs personas tiesības un pienākumi vai pret to vērstās apsūdzības pamatotība, ievērojot visas taisnīguma prasības. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1208055
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties