Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:439391
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Visās austrumu zemēs timpāni ir pazīstami jau ļoti sen. Uz timpāna ādas dārd bass, kam tikai skaļā trompete var stāvēt blakus. Austrumu zemēs timpānists spēlē uz diviem dažāda izmēra instrumentiem, kuru skaņojuma intervāls - kvarta vai kvinta. Rietumu zemēs kā timpānu uzticams biedrs pazīstama buzine.
Rietumeiropā timpāni ienāk vēlākais 13.gs. To izskats, materiāli, lielums - ļoti dažādi, eksistē arī neskaņojami timpāni. 15.gs. vidū ungāru karalis Ladislavs sūtīja sūtni pie franču karaļa Kārļa VII, lai lūgtu viņa meitas Magdalēnas roku. Svītā bija arī timpānists. Franču galms par timpāniem bija šokā, jo tāds instruments nebija redzēts. Izrādījās, ka Rietumvācijā un Francijā timpānus nepazīst. Tajā pat laikā timpāni kā signālinstruments skanēja Krakovas Marijas baznīcas tornī. Vēl agrāk, 1384.g., vācu Burgundijas galma timpānists ar pārējiem menestreļiem saņēma 50 franku algu. Sebastians Firdungs 151 l.g. savā darbā ,,Musica getutscht und ausgezoge" piemin ,,timpānus, kuru katli no vara taisīti un ar ādu pārklāti". Firdunga kokgrebumā attēloti modernu timpānu pāris ar puslodes katlu, stīpu, pievelkamu ādu un 10 skrūvēm. Taču timpānu attīstība dažādās zemēs ir dažāda. 16.gs. daudzviet vēl nelieto skaņojamās skrūves, pat 1722.g. vēl pieminēti tādi timpāni.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −0,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1164361
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties