Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:240588
 
Vērtējums:
Publicēts: 09.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ir trīs galvenie kokmateriālu tipi, kas tiek lietoti lidmašīnu konstrukcijās. Tie ir viengabala cietais koks, laminētais koks un saplāksnis. Viengabala koks tiek lietots dažos spārnu lonžeronos un kā rāda pats nosaukums ir veidots no viena cieta viengabalaina koka gabala, kas izzāģēts no baļķa. Vairums viengabala koka, kas lietots lidmašīnās ir izzāģēts no baļķa ar ceturtdaļzāģēšanu. Kad dēļi tiek izzāģēti no baļķa šādā veidā, gadskārtu riņķi šķērso dēli leņķī lielākā par 45º. Tas samazina liekšanās deformācijas iespēju, salīdzinājumā ar dēļiem, kas zāģēti perpendikulāri vai plakani. [Zīm.7-11]
Spārnu lonžeronos nepieciešams lietot garus gabalus no īpaši augstas kvalitātes koka, kam nav nekādu nepilnību. Tā kā šādas kvalitātes un iz-mēra koks ir ļoti dārgs, daudzi ražotāji lieto laminēto koku. Laminētais koks ir ražots no diviem vai trijiem salīmētiem kopā plāniem koka gabaliem ar šķiedrām, kas iet vienā virzienā. Katrs no laminātiem var tikt salaists kopā, tā ka lielāki komponenti, tādi kā lonžeroni var tikt ražoti no koka gabaliem, kas nav pietiekami lieli veselam lonžeronam. FAA atļauj pielietot un aizvietot viengabala un laminētos lonžeronus vienu otra vietā, ja tiem ir tāda pati kvalitāte, un nevienam nav šķiedru novirze lielāka par pieļaujamo.
Trešais lidmašīnu ražošanā lietotais kokmateriālu tips ir saplāksnis. Saplāksnis sastāv no trīs vai vairākiem salīmētiem kopā plāniem slāņiem, tā ka katra nākošā slāņa šķiedras krustojas ar pārējām 45 vai 90 grādu leņķī.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties