Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:364999
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.04.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

3. Sitamie mūzikas instrumenti
Ievērojamākais no šīs grupas instrumentiem ir tabla. Tabla ir pāra Indijas sitamais instruments, kuru parasti izmantoja par palīgu ritmiskam pavadījumam. Tā sastāv no vienas mazākas labās rokas bungas, kura tiek dēvēta par dayan, un otras lielākas kreisās rokas bungas – bayan. Interesanti ir tas, ka labās rokas bungas veidotas no koksnes, un diametrā var svārstīties no piecām līdz sešām collām, bet kreisās rokas bungas var būt veidotas no dzelzs, alumīnija, vara, tērauda u.c. Uz katras no spēļu virsmām atrodas melns plankums, kas savukārt, ir izgatavots no gumijas, metālu skaidu un sodrēju sajaukuma. To uzdevums ir radīt zvanam līdzīgo tembru, kas ir raksturīgs instrumentam. Mūsu tautas tradīcijā tabla ir ekvivalenta bungām, gan vizuāli, gan arī pēc funkcijas.

Kopīgās iezīmes abu tautu mūzikas instrumentos
1. Pūšamo instrumentu stabuļu un bansuri atšķirība ir niecīga, praktiski tikai materiāls, no kā tās izgatavotas. Latvijā no vītoliem, apsēm, liepām, Indijā no bambusa.
2. Visi šie mūzikas instrumenti, neatkarīgi, kurai tautai piederoši, ir izgatavoti no dabīgiem materiāliem. (koka, metāla, kaula, niedrēm u.c.)
3. Gandrīz ekvivalentas ar tablu ir latviešu bungas (vara), kas pilda galvenokārt, ritma funkciju, gluži tāpat kā Indijā to dara tabla.
4. Katrs no šiem instrumentiem ir ar savu īpatnēju, savdabīgu skanējumu un pilda dažādas funkcijas tautas folklorā. (Stabules kā ganu instruments, tabla kā ritma funkcijas veicējs, sitāra kā polifonisks mūzikas instruments).

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1321107
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties