Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:714216
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pretēji Rietumeiropas pieredzei sociālie vēsturnieki ir izpētījuši un atklājuši, ka Dienvidāfrikā ir nostabilizējusies pāreja no „kapitālisma robežas” uz daudz „noteiktāku un intensīvāku ražošanu”, no feodālisma uz kapitālismu. Fermu darbība Keiptaunas Kolonijās attīstījās jau 17.gs. No tā laika Keiptaunas Koloniju būtiska iezīme bija fermas, kuras pārvaldīja baltie īpašnieki. Šajās fermās galvenokārt strādāja melnādaino darbaspēks. Sākotnēji Keptaunas fermās tika nodarbināti vergi. !836 gadā pēc verdzības atcelšanas daudzi vergi un viņu ģimenes palika fermas īpašumā. 19.gs. laikā lai nodrošinātu darbaspēku fermās, fermeri izveidoja nomas saistību sistēmu.
Komerciālās augļu fermas bija ģimeņu īpašums, audzēšana bija orientēta uz iekšējo un ārējo tirgu. Pieaugot darba apjomam, loģiski pieauga arī vajadzība pēc lielāka darbaspēka. Mūsdienās augļu fermās lielākā daļa patstāvīgo- tie pārsvarā ir vīrieši, kas nodarbināti visu gadu, un īslaicīgo- sievietes, kas nav nodarbinātas visu gadu, darbinieku uzturas fermas īpašumā un mājokļos, kurus viņiem piešķir fermeris īpašnieks.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties