Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka

Izdevīgi: šodien akcijas cena!

Parastā cena:
12,99
Ietaupījums:
1,82 (14%)
Cena ar atlaidi*:
11,17
Pirkt
Identifikators:979237
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.02.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

76.252 C panta procedūra (kopdarb. procedūra). l) Pad.pēc komisijas priekšlik. un pēc E parlam atzin. saņemš. ar kvalificēto balsu vairākumu pieņem kopējas nostājas. To dara zināmu E parlam. 2)Pad.un komisija pilnība izskaidro E parl. iemeslus, kas likuši Pad. pieņemt tās kopējo nostāju, kā ari komisijas nostaju, ja 3.mēn.laikā pēc paziņoj.E parl.apstipr.kopējo nostāju vai arī nav pieņēmis lēm., Pad.saskaņā ar kopējo nostāju pieņem attiecīgo ties.aktu galīgā variantā. 3)E parl.minētajos 3.mēn.ar visu locekļu absolūtu balsu vairāk.var ierosināt grozīj. Pad.kopējā nostājā. Lēm.dara zināmu Pad.un komisijai. Ja E parl.noraidījis Pad.nostāju, ir vajadz. vienprātība, lai Pad.to pieņemtu otrajā lasīj. 4)Komisija, ievērojot E parl.ierosinātos grozīj.,mēn, laikā parska priekšlik,.uz ko pamatojoties Pad.pieņēmusi tās kopējo nostāju. Komisija reizē ar priekšlik nodod Pad.E parlam.grozīj.un dara zināmu viedokli par tiem. Pad.var vienprātīgi pieņemt grozīj. 5)Pad.ar kvalificēto balsu vairāk pieņem priekšlik.komisijas pārstrādāt redakcijā. Pad.tikai vienprātīgi groza komisijas pārskatītos priekslik.3.4.5.gadīj.-Pad.lēm.jāpieņem 3.mēn.laikā. Ja nav pieņemts, uzskata, ka komisijas priekšlik.nav pieņemts. Šo laiku var pagarināt ne vairāk kā par mēn. savstarp. vienojoties. Šo procedūru pievieno: 1)diskrimināc.aizliegš. pēc pilsonības. 2)kopējā transporta polit. 3)ekon.-kās polit. koordnāc.uzraudz. 4)pasāk.piesardzīgai budžeta polit. 5)kopīga naudas emesija. 6)darbin. soc. aizsardz. 7)E soc. fondu izveide. 8)arodapmācības koordināc. 9)E komunikāc. tīklu darb. 10)E reģionālās attīst.fonda jautaj. ll)vides polit. l2)jaunattīstības V.atbalsts.

77.Tiesas sēdes norises pamatprincipi: l)atklātums -lems atklātā tiesas sēdē ar - visu pamatoj. Tiesas nolēm. pasludina publiski .2)nepārtrauktība- tiesas sēde katrā lietā, kuru izskata pēc būtības noris nepārtraukti, izņemot atpūtai paredzēto laiku un nemainīgā tiesnešu sastāvā 3)tiesas apstrīdes noslēpums. 4)tiesas procesa 2.daļas- rakstiskā un mutiskā daļa. Rakstiskā dala nozīmē, ka tiesneša pierādīj.jāuztver pašiem tieši bez starpposmiem, pēc iespējas no pirmavotiem. Mutiskā daļa- nozīmē, ka visi proc.dalībn. tiesas sēdē savus paskaidr. Lūgumus,apsvērumus izteic mutvārdos. Arī rakstveida pierād., ekspertu atzinumus. Lietiskos pierādīj., apskates protokolus u.c.nolasa tiesas sēde un apspriež mutiski. 5)tiesvedības valoda. Tiesvedība notiek V.valodā. Lietas dalībn.dok. iesniedz svešvalodās, pievienojot noteiktā kārt.apliecinātu tulkoj.V.valodā. 6)pušu līdzties.procesā- pusēm ir vienlīdz. procesuālās ties. Tiesa nodroš.pusēm vienādas iespej. izmantot tam piešķirtās ties.savu interešu aizsardzībai.

78.Vispār.proc.gaita.l)prasības pieteikums. Iesniedz tiesā rakstveidā. Pieteikumā jānorāda: a)tās tiesas nosaukumu, kurai iesniegts pieteik. b)prasītāja V.,Uz., pers.kods, dz.vieta. c)prasības priekš. d)apst.,ar kuriem prasītājs pamato savu prasīj.un pierādīj., kas to apstiprina. e)lik.,uz kura prasība pamatota. r)prasītāja prasīj. g)prasības pieteik. sastādīšanas laiks, vieta u.c. ziņas, ja tās nepiecieš. lietas izskatīš. Prasības pieteik- paraksts prasītājs un viņa pārstāvis. 2)pēc prasības pieteik. saņemš. tiesa, tiesnesis pieņem lēm.: a)par prasības pieteik. pieņemš. un lietas ir ierosināš, b)par atteikš. pieņemt prasības pieteik. c)par pras. pieteik. atstāš. bez virzības. 3)lietas sagatavoš. iztiesāš. ir patstāvīga proc .stadija, kuras galv. mērķis ir nodroš. lietas pareizu un savlaic. izskatīš., kā arī iespēj pusēm realizēt savas procesuālās ties-.savlaic. sagatavoties lietas iztiesāš. 4)pēc atbildētāja paskaidr. saņemš. tiesnesis pieņem lem., kurā nosaka tiesas sēdes dienu, laiku un uz tiesu aicināmās un izsaucamās pers. 5)tiesa var pieprasīt eksperta atzin. par lietu konkr. jaut Ekspertu var uzklausīt tiesa vai likt uzkrausit tai tiesai, kurā V.eksperti dzīvo. 6)liecinieku uzklausīš. 7)pušu uzklausīš. 8)tiesas lēm.ar pamatot. Spriedumu taisa un pasludina tūlīt pēc lietas izskatīš. Spried. jābūt lik.-gam un pamatotam. Tiesa spried- taisa apspriežu istabā (tikai tiesneši, kas ir tiesas sast.tajā laikā). 9)tiesas lēm.pārskatīš.(noilgums-10.g.)

79. Procesa rakstiska un mutiska daļa. Tiesas process sastāv no divām daļām: no rakstiskās un mutiskās daļas. Rakstiskajā daļā ietilpst paziņojumi pusēm un Kopienas iestādēm, kuru lēmumi ir apšaubīti, iesniegumi, lietas izklāsts, aizstāvības raksts un apsvērumi, un atbildes, ja tādas ir, kā arī visi lietai pievienotie dokumenti vai to apstiprinātas kopijas. Mutiskajā daļā ietilpst tiesneša referenta ziņojuma nolasīšana, pārstāvju, padomdevēju un advokātu uzklausīšana un ģenerāladvokāta iesniegtie dokumenti, kā arī liecinieku un eksperta uzklausīšana, ja tādi ir.

80. Tiesas procesa dalībnieki. Tiesas pilnvaras procesā. Tiesas procesa dalībnieki ir l)Pārstāvis; pārstāvim var palīdzēt padomdevējs vai advokāts, kas ir kādas dalībvalsts advokātu kolēģijas loceklis. Šie dalībnieki ir neatkarīgi. Augstskolu pasniedzējiem ir tādas pašas tiesības, kādas ir piešķirtas advokātiem; 2)Eksperti; 3)Liecinieki; 4)Ieinteresētas trešās personas. Tās ir personas, kuras var skart tiesas lēmums. Tiesas pilnvaras procesā: 1)Tiesa jebkuram indivīdam, struktūrai, iestādei, komitejai vai citai organizācijai pēc pašas izvēles katrā laikā var uzticēt uzdevumu sniegt eksperta atzinumu; 2)Ja liecinieki neierodas tiesā, tiesai ir pilnvaras uzlikt naudassodu; 3)Tiesa var dot rīkojumu, lai lieciniekus vai ekspertus uzklausa viņu patstāvīgās dzīvesvietas Tiesu iestāde: 4)Var piedzīt izdevumus, kas bija nepieciešami rīkojuma nosūtīšanai kompetentai Tiesu iestādei 5)Pēc Tiesas pieprasījuma attiecīga dalībvalsts pret pārkāpēju ierosina lietu savā kompetentā Tiesā: 6)Ierosināt slēgtu sēdi, kaut lietas Tiesā izskata atklāti 7)Tiesas priekšsēdētājs, var pieņemt sekojošu? lēmumu: par akta izpildes atlikšanu, pārtraukumu, par pagaidu pasākumu noteikšanu; 8)Tiesas nolēmumos norāda pamatojumu, kāpēc tie pieņemti; 9)Tiesas nolēmumus paraksta priekšsēdētājs un sekretārs un tos nolasa atklātās sēdēs.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Eiropas tiesības”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/979237

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties