Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:238095
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.11.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Darba mērķis    3
  Darba uzdevumi    3
  Darba aktualitāte    3
  Darbā apskatītie materiāli    3
  Testēšanas darba gaita    4
  Formulu un apzīmējumu paskaidrojumi    5
  Iegūto datu un aprēķinu rezultāti un analīze    6
  Secinājumi    10
  Izmantotie literatūras avoti    11
  Protokols    12
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Laboratorijas darba mērķis ir sasniegts. Aprēķinot cietas vielas blīvumu 5 būvmateriāliem un praktiski nosakot cietas vielas blīvumu ar piknometra un Šateljē kolbas palīdzību ir apgūtas materiāla blīvuma noteikšanas metodes. Tāpat ir noteikta doto materiālu kopējā, atklātā un slēgtā porainība un praktiski iegūtie rezultāti ir salīdzināti gan savstarpēji, gan iespēju robežās ar teorētiskajiem rezultātiem no literatūras. Atbilstoši darba uzdevumiem var secināt, ka:
1. Nosakot cietas vielas blīvumu (kvarca smilšu) ar Le Šateljē kolbu rezultāti abām grupām bija ļoti tuvi, vidēji 2635,99 kg/m3, kas precīzi sakrita ar teorijā dotajiem 2500-2700 kg/m3. Grupām, kas noteica kvarca smilšu vielas blīvumu ar piknometra kolbu, vidējie rezultāti bija 2485,55 kg/m3, kas gandrīz iekļāvās teorijā dotajos datos, tomēr no piknometra kolbas metodes atšķīrās par 150 kg/m3, kas ir skaidrojams ar dažām neprecizitātēm datu ieguvē, piemēram, piknometra kolbā pieliets nepietiekams ūdens daudzums u.tml. Runājot, par māla ķieģeļu vielas blīvuma noteikšanu ar piknometra kolbu, var secināt, ka vidēji iegūtie rezultāti (2617,69 kg/m3), sakrīt ar teorijā dotajiem 2500-2800 kg/m3, tomēr starpība starp abām grupām, kas noteica māla ķieģeļu vielas blīvumu ar piknometru bija aptuveni 130 kg/m3, to var izskaidrot ar kādas grupas neprecīzi veiktu testēšanas gaitu, piemēram, kā redzams viena grupai testējamā parauga masa bija 29,56 g, lai gan metodiskajos norādījumos bija minēts, ka nepieciešami 30 g, un tā pamazām ir radušās šīs atšķirības. Iespējams kaut kur tika ieliets pārāk daudz vai pārāk maz ūdens.
2. Ir apgūta materiāla kopējās porainības aprēķinu gaita. Vislielākā porainība bija putu fosforģipsim, kuram kopējā porainība tika aprēķināta 86,43 %, fosforģipsim kopējā porainība bija 51,4% , fosforģipsim ar cementu un smilti 23,9%, bet vismazākā kopējā porainība bija ķieģelim - 6,93%. Bet ja runājam par atklāto porainību, tad tā attiecīgi fosforģipsim bija 2,68 %, bet māla ķieģelim bija 1,31%. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −10,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1388645
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties