Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:642297
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.11.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Darba mērķis    3
  Darba uzdevumi    3
  Darba aktualitāte    3
  Darbā apskatītie materiāli    3
  Testēšanas darba gaita    4
  Formulu un apzīmējumu paskaidrojumi    6
  Iegūto datu un aprēķinu rezultāti un analīze    7
  Secinājumi    11
  Izmantotie literatūras avoti    12
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Laboratorijas darba mērķis ir sasniegts. Nosakot standartkonsistenci un tās ūdens-ģipša attiecību, būvģipša parauga saistīšanās sākuma un beigu laiku, nosakot izveidoto paraugu blīvumu un spiedes un lieces stiprību kā arī nosakot konkrētā būvģipša parauga marku, atbilstoši var secināt, ka:
1. Lai iegūtu standartos norādīto ģipša mīklas izplūdes diametru (165±5 mm) tika izmantots 300 g ģipša un 143 g H2O, kas nozīmē, ka standartkonsistences ūdens-ģipša attiecība ir 0,476 ( H2O daudzums ir 47,6 % no ģipša masas), kas galu galā deva 168 mm lielu ģipša mīklas izplūdumu. Konkrētā ģipša masa sāka saistīties pēc 9 min, bet beidza saistīties pēc 15 min. Visos gadījumos iegūtās vērtības sakrita ar literatūras avotos dotajām vērtībām. Tāpat arī tika secināts, ka palielinot H2O daudzumu ģipša masā, ģipsis kļuva šķidrāks un ar lielāku izplūdes diametru.
2. Izgatavotajiem 3 ģipša paraugiem (40 x 40 x 160 mm) vidējais materiāla blīvums bija 1333,33 kg/m3, kas perfekti sakrīt ar literatūras avotos dotajiem 1250 – 1400 kg/m3. Šāda tilpummasa salīdzinājumā ar to pašu betonu ir diezgan maza, kas būvģipsi padara vieglāk samontējamu materiālu, jo tas vienkārši nav tik smags. Pateicoties šādai īpašībai to var izmantot kā materiālu ģipškartona loksnēm blokiem un, piemērām, pašlīmeņojošajām grīdām lielos augstumos, jo būvģipsi ar attiecīgo blīvumu ir daudz vieglāk uztransportēt, piemēram uz būves 30. stāvu, kas ir vēl viena pozitīva tā īpašība un to var vieglāk iestrādāt.
3. Testēto būvģipšu vidējā paraugu stiprība liecē bija 6,68 MPa, kas sakrita ar teorijā dotajiem 1,2 – 8 MPa, bet vidējā paraugu stiprība spiedē bija 18,76 MPa, kas sakrita ar literatūras avotos minētajiem 2- 25 MPa. Šajā gadījumā ir izveidots diezgan izturīgs būvģipsis pēc būvģipšu stiprības skalas. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties